ahmet maranki karaciğere enginar kürü Google

AHMET MARANKİ KARACİĞERİ KORUYAN ENGİNAR DEVE DİKENİ KÜRÜ

Prof. dr. Ahmet Maranki sağlığımıza çok faydalı bir sebze olan enginar ile hazırlanan karaciğer kürü açıkladı. Karaciğerimizi korumak ve hastalıklardan arındırmak için mükemmel bir bitkidir diyor.

Enginar ve devedikeninin bedene sağladığı faydalardan bahseden Maranki, Hepatit B ve C hastalıklarının dünyada çok salgın olduğuna dikkat çekerek, “İnsanlar termallere, havuzlara gidiyor. Bu tarz yerlerin çoğu, kişilerden hepatit B ve C raporu istemiyor. Bu şekilde hastalığın yayılmasına zemin hazırlanıyor. Karaciğerimizi enginar devedikeni ile koruyabiliriz. Karaciğerin en iyi dostu, bu iki bitkidir. Dünya 1978 yılında devedikenini bitkisel destek ürünü yapmasına rağmen biz son iki yıldır üretmeye başladık” dedi.

Maranki, Devedikeni ve enginarın kan yağlarını kolesterolü, ALT – AST değerlerinin düzelmesinde etkilidir. Bedeni iki kısımda inceleyebiliriz; asidik ortam, alkali ortam. Kanınızda asidik ortam arttığı zaman, kanınız kirlenir. Kanınız kirlenince saçınız dökülür, cildiniz bozulur. İlk önce kanın temizlenmesi lazım. Kanı temizlemek içinde alkali bitkiler kullanmak gerekir. Dünyanın en alkali sebzesi kırmızı pancar ve enginardır. Bitkilerde ise devedikenidir. Enginar damar adalelerini güçlendirmede kullanılabilir. Şunu unutmayın ki, bunlar asla tıbbi tedavi yerine geçmez.”

Enginar ve Devedikeni kürü nasıl yapılır:

Eng,nar ve devedikeni nin kullanımı için çeşitli kürler bulunuyor. Siz kendinize uygun olan istediğiniz bir tanesini uygulayabilirsiniz. Aynı gün içerisinde enginar ve devedikenini birlikte kullanabilirsiniz.

Enginar yaprağı (kökü) kürü:

Kükünü ve yapraklarını alıp tabi ortamda 15 – 20 gün kurutuyoruz. Kuruyan sap ve kökleri rondodan geçirip toz haline getiriyoruz.Sonra bu tozları salatalar ,yemeklerin üzerlerine döküp tüketmeye çalışıyoruz.

Enginar Yaprağı Çayı:

Bir çay kaşığı kıyılmış kuru enginar yaprağının üzerine bir bardak sıcak su döküldükten sonra 10 dakika demlenir süzülerek içilir.

Ahmet Maranki Enginar Kürü:

Enginar kürü için bir kereye mahsus hazırlayacağımız bu yaprakların ağırlığını bir tartıda ölçmeniz gerekiyor. 11 gramdan fazlası bu kürün tam verimli olmasını engelleyebilir. Yaklaşık olarak 8 ve 11 gram arasında enginar yapraklarınızı tedarik ediniz.

Bu işlemin ardından, enginarın alt yapraklarını kaynayan iki su bardağı su dolu kabımızın içerisine atın ve kısık ateşte kaynamasını bekleyin. Ağzını bir kapak ile kapatın. Yaklaşık olarak 4 dakika kaynamasını bekleyin ve ılımasını için bir köşeye koyup bekletin.

Aç ve tok olarak tüketebileceğiniz enginar kürünü hazırlamış oluyorsunuz. Enginar kürünü uzman doktorlarda haftada 3-4 defa yapmanızı öneriyor. Yani Pazartesi bu kürü yapıyorsanız, Çarşamba yapın, ve Cuma yapın. Haftalık olarak enginar kürüne belirli bir program uygulayarak vücudunuzu bu küre alıştırabilir, safra kesesi ve sindirim rahatsızlığı problemlerinden kurtulabilirsiniz.

Enginar kürü:

Enginar kürü uygulaması: Bir adet orta boy enginarın alt yapraklarının tümünü kaynayan iki su bardağı dolusu suyun içine atın ve kısık ateşte beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. Soğuduktan sonra süzerek suyunu için.

Aç ya da tok olarak içebilirsiniz. Bu kürü bir ay süre ile haftada iki ya da üç gün uygulayın. Daha sonra duruma göre zaman zaman haftada bir kez tekrar edebilirsiniz.

Devedikeni kürü:
Havanda hafifçe ezilmiş bir tatlı kaşığı dolusu devedikeni tohumu, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 10-15 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3 bardak taze demlenmiş çay, sabah aç karnına, öğlen yemeğinden yarım saat önce ve yatmadan yarım saat önce birer bardak olmak üzere, soğutulmadan ve yudumlanarak içilir.
netten alıntıdır.

2 Comments

  1. Sedat ÖKEMEN dedi ki:

    200 dönüm enginar ekili alanım var yapraklarını satıyorum ilgilenirseniz dönüş yaparsanız sevinirim.

  2. Salim dedi ki:

    Enginar suyunu aktardan aldım 1 aydır kullanıyorum faydasını görmeye başladım tavsiye ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir