ahmet maranki romatizma tedavisi kürü Google

AHMET MARANKİ ROMATİZMA AĞRILARI İÇİN ISIRGAN OTU KULLANIMI

Prof. Dr. Ahmet Maranki romatizma ağrıları için çok şifalı bir bitki olan ısırgan otunu tavsiye ediyor. Isırgan otu yapraklarının çok yakıcı ve tüylü dikenimsi bir yapısı vardır. Tenimize değdiğinde uzun süre yanması ve kaşıntısı geçmez. Fakat Ahmet Maranki bu yakan bitki yaprakları romatizma ağrısı olan bölgeye sürülürse çok faydalı olur diyor. Romatizma ağrıları artık canına tak eden hastalar ısırgan otunun bu yakıcı etkisine dayanırım yeterki romatizma ağrılarım geçsin diyerek ısırgan otunu kullanabilirler. Romatizma ağrısı olan bölgeye ısırgan otu yapraklarının sürülüp soktutulması gerekiyor.

Ahmet Maranki birde ısırgan otunun yapraklarını pişirerek yemek romatizma hastaları için çok faydalı olur diyor. Fakat haşlanmadan yenmesi gerekir. Doğrayıp direk soğanla kavurup sarımsaklı yoğurt dökerek yiyebilirsiniz.

Isırgan otu ile ilgili önemli bir noktayı belirtmeden geçemeyeceğim. Isırgan otu yapısı gereği eksoz dumanını çok çeker. Bu nedenle ısırgan otunun eksoz gazlarını görmeyecek yol kenarı olmayan kırlardan toplanması gerekir. Aksi taktirde yol kenarından toplanan ısırgan otu fayda yerine zarar verecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir