ahmet maranki saç dökülmesi kürü Google

saç dökülmesi kürü

Ahmet Maranki Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Formüller

Prof. Dr. Ahmet Maranki saç dökülmesinin çeşitlli sebepleri vardır diyor. Saç dökülmesinin başlıca sebeplerinişu şekilde sıralayabiliriz; loğusalık, sonbahar, kronik rahatsızlıklar, yanlış diyet ve rejimler, uzun süreli ruhsal gerginlik gibi dönemlerde saç dökülmesi artabilir.
Hatalı beslenme, demir, kalsiyum, çinko, A, E, D vitamin eksikliği saç dökülmesinin önemli sebeplerindendir. Bunun için saç dökülmesine çare olabilecek doğal bir kür tavsiye ediyor.

Malzemeler:

* Bir tatlı kaşığı susamyağı,
* Bir tatlı kaşığı bademyağı,
* 1/2 tatlı kaşığı hint yağı,
* 2 ampul bepanten,
* 2 ampul E vitamini ılık olacak şekilde 1 kabın içinde karıştırılır.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Bu karışım önceden 2-3 dakika su buharına tutulmuş olan saçlı deriye, avuç içiyle ve yumuşak hareketlerle yedirilir. 10 dakika saçlı deriye emdirildikten sonra bir şampuanla saçı aşırı zorlamadan yağın fazlası akıtılır. Daha sonra saçlar soyalı veya doğal saç kremleriyle nemlendirilir.

Akşam yatmadan Çam yağı (çam terebentin değil), sarımsak yağı, badem yağı ve ceviz yağı eşit miktarda karıştırılarak saç diplerine sürülürek masaj yapılır. Bone ile birkaç saat kadar kapatılır. Sabah sirkeli ılık su ile yıkanır. Bu uygulamaya 3 hafta devam edilir.
kaynak: www.maranki.com sorularınız için info@maranki.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir