ahmet maranki sinüzit tedavisi Google

sinüzit tedavisi

Ahmet Maranki Sinüzit Bitkisel Tedavisi Kürleri:

Prof. Dr. Ahmet Maranki şifalı bitkiler dergisinde yaptığı açıklamalarda sinüzite iyi gelen şifalı bitkiler ve kullanılışları hakkında bilgi veriyor. Bir üst solunum yolu hastalığı olan sinüzit; baş ağrısı, rahat nefes alamama, göz altı ve göz üstünde baskı ve basınç hissi belirtileri ile ortaya çıkan solunum hastalığıdır. Burun tıkanıklığı ve geniz akıntısı ile görülen bu hastalık çocuklarda huzursuzluk, geçmeyen öksürük ve geniz akıntısına bağlı öğürme ve kusma ile ortaya çıkar diyen Ahmet Maranki bitkisel kürler ile şikayetin azalacağını fakat doktor tedavisinin de ihmal edilmemesi gerektirğini söylüyor.

Sinüzit Bitkisel Tedavi Kürleri:

1) Sarımsak ve soğan doğal antibiyotik olarak kabul edilir. Sarımsak soğana göre daha güçlüdür. Hergün bir sarımsak bedenin sağlığı için çiğneyip yutulması tavsiye edilir. Yapılan pekçok araştırmada sarımsak ve soğanın antibiyotik etkisi ispat edilmiştir. Sinüzite de çok faydalı olur.

2) Sinüzit için en şifalı bitkilerden biride okaliptusdür. Burnun iç kısmına sabah akşam okaliptüs yağı sürülür. Yada okaliptus yağı nane yağı ile karıştırılıp alnın ve başın üst kısmı ovulur. Sinüzite çok yararlı olacaktır.

3) 2 yemek kaşığı kadar papatya yı 1 litre suya koyun ve ateşi yakın.Yavaş yavaş kaynatın .Daha doğrusu kaynamaya başladığında alın.Başınızı göğsünüzü havluyla örtün ve bu kaynattığımız papatya ya soluyun.10 dakika kadar buharı soluduktan sonra hemen dışarıya çıkmayın biraz dinlenin.

4) 3 günde bir, limon sıkılır ve limon suyuna aynı miktarda su ilave edilir. Bu sinüzit kürü, gözlerden yaş gelinceye dek, burna iyice çekilir. Prof. Dr. Ahmet Maranki bu tedaviye 1 ay kadar devam edilmesi gerektiğini söylemektedir.

5) 1 çay bardağı suya, 1 çay kaşığı kekik yağı konulur. Bİr başka fincanda fındık kadar kil eritilir. Üzerindeki duru su alınıp, kekik yağıyla birleştirilir. İyice çalkalanır, günde 3-4 defa burun deliklerine bir kaç damla damlatılır.

6) Ananas, sinüziye iyi gelen şifalı bir meyvedir. Ananasın içindeki “bromelain” adlı bileşik, sinüzit tedavisinde oldukça yararlıdır. Günde 250-500 gram arası taze sıkılmış ananas suyu içebilirsiniz.

Sinüzit İçin Soğan Çorbası Tarifi:

Prof Ahmet Maranki birde sinüzit hastaları için soğan çorbası tavsiye ediyor. Sinüzite çok faydalı bir çorbadır diyen Maranki şifalı soğan çorbasını sinüzit hastaları bir süre hergün yemeye gayret etmelidir diyor. İşte sinüzit hastalarına özel soğan çorbası tarifi:

Malzemeler:

* 5 adet orta boy soğan,
* 5 diş sarımsak,
* 3 yemek kaşığı zeytinyağı,
* 1 yemek kaşığı nişasta,
* 4 yemek kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri,
* 1 litre su.

Yapılışı:

İncecik piyaz şeklinde doğranmış soğan ve sarımsak zeytinyağında kavrulur. Suyu ilave edip kaynamaya başlayınca su ile çözülen nişasta çorbanın içine konur. 2 dakika bu şekilde kaynayan çorbanın üzerine rendelenmiş kaşar eklenerek servis yapılır.
kaynak:maranki.com

One Comment

  1. leyla dedi ki:

    Merhaba
    limon suyu ve suyu karıştırıp yaptım enjektör ile bir damla damlattım zaten gözümden yaş geldi .Ayrıca reaksiyon geçirdim 50 kere hapşırdım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir