hemoroid basur tedavisi Google

ahmet maranki hemoroid basur tedavisi

Ahmet Maranki Basur hemoroid tedavi kürü ve bitkisel ilacı tarifi. Prof. Dr. Ahmet Maranki, şifalı bitki kürleriyle hemeroid tedavisinin mümkün olduğunu açıkladı. Basurun bitkisel tedavisinin nasıl yapıldığı Ahmet Maranki açıklamasıyla mümkün olabildiği anlaşılmıştır. Ahmet Maranki kürleriyle hastalıklarınızı tedavi edebilirsiniz. Prof.Dr. Ahmet Maranki, şifalı bitkilerin tedavi edici gücünün azınsanmayacak kadar çok olduğunu belirtti.

hemoroidin bitkisel tedavisi, Ahmet Maranki bitkilerle hazırladığı basur tedavi kürlerini, otlarla hazırlanan basur ilacı tarifini, hemoroit ile ilgili bitkisel tedavinin nasıl olacağını, hemoroid ilaçları hazırlama şekillerini, basurun bitkisel tedavisinin olup olmadığı konularını barındırır.

Basur tedavisi ve hemoroid için Prof. Dr. Ahmet Maranki’den şifalı bitki önerileri ve kürler aşağıda yayınlanmıştır. Bu yazımız; Prof. Dr. Ahmet Maranki hemoroid tedavisi önerileri ve bitkisel kür formüllerini içermektedir.

Halk arasında basur olarak da bilinen hemoroit bir çeşit varis plağıdır. Hemoroit (basur, hemoroid) genellikle fazla oturmaktan, fazla acı yemekten, aşırı stresten ve kabızlıktan ötürü meydana gelir. Basur beslenme kurallarına özen göstererek denetim altında tutulabilmekle birlikte genellikle cerrahi müdahale gerektirir. Hemoroit makat, yani anüs bölgesindeki toplardamarların varis gibi genişlemesi sonucu oluşur.

Prof. Dr. Ahmet Maranki tüm acı baharatların hemoroid üzerinde olumsuz etkiler meydana getirdiğini; safran, nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule ve gülsuyunun ise basur tedavisi için faydalı olduğunu belirtiyor ve hemoroid tedavisi için aşağıdaki bitkisel kürleri öneriyor..

Hemoroid bitkisel tedavisi kürleri

kür 1 : 4 bardak soğuk su içine 4 tatlı kaşığı ufalanmış çobançantası ve bu karışım 8 saat bekletilir. Bekletilen karışım 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Ayrıca çobançantası kaynatılır ve bu su ile basur yıkanır.

kür 2 : 1 bardak kaynar su içine 10 gram siyah üzün yaprağı konur ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu basur küründen günde 2 bardak hazırlanıp içilir.

Kür 3 : Semizotu lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen semizotu hemoroid üzerine konulup bir süre bekletilir.

Bitkisel basur kür 4: Saf zeytinyağı ısıtılır. Sabahları bu ısıtılan zeytinyağı küründen aç karnına 50 gram kadar içilir. Zeytinyağı kürüne birkaç gün devam edilir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki maydanoz kürü : Hemoroit ilacı tarifi 1 bardak kaynar suyun içine 1 tutam ince doğranmış maydanoz ilave edilir ve bu karışım 5-10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan maydanoz kürü 20 dakika demlenmesi için bekletildikten sonra bu kür ile basurlu bölge bolca ıslatılır.

One Comment

  1. Ümit temel dedi ki:

    Hocam benim büyük abdest yaparken canım çok yanıyor bir türlü geçmek bilmiyor cam batıyor sanki dışkıda isyant ediyorum artık bir çözüm bulun yalvarıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir