katarakt bitkisel tedavi kürü Google

ahmet-maranki

Ahmet Maranki’den Katarakt Hastalığına İyi Gelen Bitkisel Çözüm Kürü:

Katarakt korkulan bir göz hastalığıdır. Halka arasında gözün önüne perde gelmesi olarakta adlandırılan katarakt gözde sık karşılaşılan hastalıklardan biridir. Katarakt gözün şeffaf lensinin saydamlığını kaybetmesidir. Aynen bir camın buğlanması gibi gözde bulanık görme başlar. Elbette uzman doktora görünmenizi tavsiye ederiz. Fakat evde bitkisel yöntemler ile şikayetlerinizi azaltmak isterseniz Prf. Dr. Ahmet Maranki şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki kürleri öneriyor.

Katarakt Bitkisel Tedavisi Kürleri:

**Biberiye bir düzineden fazla antioksidan içerdiği gibi, anti katarakt madde olarak bilinen dört farklı kimyasalı daha bünyesinde bulundurur.

**Hoffman- La Roche firmasında görevli bir araştırmacı, karatenoidlerin 3K olarak bilinen kanser, kardiyovasküler hastalıklar ve katarakta karşı koruyucu etkisi olduğunu kanıtlamıştır. Karotenoidler ( bunlara beta-karotende dahil) havuca turuncu rengini veren bileşiklerdir. 50 mg. karotenoid almak için 7-8 tane orta boy havuç yenmesi önerilir.

**Soğanda bol miktarda bulunan kuersetin isimli bileşen, şeker hastalığına bağlı olarak gelişen katarakt hastalığını tedavi etmeye yardımcı bir bitkidir.

** Semizotu kataraktı engelleyici bileşikler C vitamini, E vitamini, karotenoid ve diğer güçlü antioksidanlardan özellikle bunların en önemlisi glutathion açısından son derece zengin bir sebzedir. yalnızca 150 gr. kadar taze semizotu bile, içeriğinde son derece yararlı miktarlarda beta karoten ile C ve E vitaminlerini barındırır.

Katarakt Hastalığını Önleyen Çorba Tarifi:

Malzemeler:

* Yarım kilo konserve bal kabağı,
* yarım kilo incecik doğranmış portakal,
* 350 gr. greyfurt suyu,
* 250 gr. doğranmış havuç,
* 250 gr. doğranmış tatlı patates,
* 1 çay kaşığı rendelenmiş hindistan cevizi,
* 2 çay kaşığı rendelenmiş portakal kabuğu,
* 1 tutam tuz, bir tutam karabiber, bir tutam zerdeçal ve isteğe bağlı şeker.

Yapılışı:

Geniş bir tencereye bal kabağı, doğranmış portakal, havuç, patates, portakal kabuğu, tuz, biber ve zerdeçalı karıştırıp orta ateşte kaynayıncaya kadar bekletilir. Kaynayınca tencerenin kapağını kapatıp, 20 dakika kadar yada sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirilir. Daha sonra karışım bir blendra aktarılarak püre haline getirildikten sonra tekrar tencereye konulur. Çok sulu kaldıysa istenilen kıvama getirilene kadar kaynatılır ve üzerine rendelenmiş hindistan cevizi serpilerek servise sunulur.
Kaynak: Ahmet Maranki şifalı bitkiler dergisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir