topuk dikeni bitkisel tedavi Google

topuk dikeni

Ahmet Maranki’den Topuk Dikeni İçin Bitkisel Çözüm Kürleri:

Topuk dikeni sabahları aykların üzerine basamamak , basarken şiddetli bir ağrı hissetmek şeklinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Çeşitli tedavi şekilleri bulunan hastalık için Prof. Dr. Ahmet Maranki şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki kürleri öneriyor. Topuk ağrılarına iyi gelen bu kürler hastalığın iyileşmesine de yardımcı oluyor.

Topuk Dikeni Kürleri:

Topuk Dikenine Arpacık Soğan Kürü:

* 1 adet arpacık soğan fırında öldürülür. Daha sonra ikiye bölünerek topuk dikeninin üstüne konulur. Üzerine çorap giyilerek yatılır.

Topuk Dikeni İçin Kekik Kürü:

* Günde bir defa, bir kova sıcak suya, 1 çay bardağı kekik konulup, ılık hale gelince, hasta olan ayak bu suda 20–30 dakika kadar bekletilir.

Topuk Dikenine Elma Kabuğu Kürü:

* 4 adet elma kabuğu, 1 litre suda 10 dakika kaynatılır. 30 dakika demlenir ve süzülür. İki yemek arası saatlerde ve yatarken birer bardak içilir.

Kaynak: Ahmet Maranki’nin resmi web sitesi www.maranki.com sorularınız için info@maranki.com

One Comment

  1. melek dedi ki:

    Topuk Dikeni Vicks

    Ayağınızı sıcak suda bekletiyorsunuz, sıcak suya 10 dakikada bir takviye yapıyorsunuz su sıcaklığı azalmasın. Daha sonra 3 yemek kaşığı vicks bir yemek kaşığı balı karıştırıp, sudan çıkarıp kuruladığınız ayağınızın topuk bölgesine sürüyorsunuz. Karışımı bileklerinizin biraz üzerine kadar sürdükten sonra ayaklarınıza poşet geçirip 3 saat kadar bekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir