unutkanlığa bitkisel çözümler Google

unutkanlığa bitkisel

Ahmet Maranki Unutkanlığın Nedenleri ve Bitkisel Çözüm Kürleri

Çağımızın en sık karşılaşılan sorunlarından olan unutkanlık, artık genç yaşlı demeden herkes için problem olmaya başladı. Prof. Dr. Ahmet Maranki unutkanlığın nedenlerini ve tedavi yöntemlerini açıkladı. Unutkanlığa bitkisel çözüm kürleri açıklayan Maranki, unutkanlığa ne iyi gelir, nasıl tedavi edilir açıklıyor.

Unutkanlığın Nedenleri:

Unutkanlığın bu kadar artmasında, çeşitli hastalıkların yanı sıra modern hayatın getirdiği bazı durumlar da etkilidir. Unutkanlığa bazen gizli bir depresyon neden olabileceği gibi bazen de hafıza depomuza kapasitesinin üstünde kayıt yüklenmesiyle ilgili olabilir. Elektronik aygıtlarla çok içli dışlı olan kimselerde bir cins enerji problemi oluşmakta ve bu tür aletlerin aşırı kullanımı kişilerde bellek problemine yol açmaktadır.

Unutkanlığa Ne İyi Gelir:

Hafızamızı geliştirmek için satranç, briç, dama, puzzle gibi oyunlar ve bilmece, bulmaca çözmek oldukça yaralıdır. Beyninizin artık çok dolu olduğunu hissettiğiniz dönemlerde biraz tatil yapmaya çalışın ve bol bol uyuyun. Ayrıca B6-B12 vitaminleri, folik asit, omega–3 yağ asitleri, E vitamini, C vitamini, soya ve lesitin unutkanlık konusunda yardımcıdır. Adaçayı, yeşil çay, kahve, meyve çayları, biberiye, zencefil, karabiber ve kakule bu konuda faydalıdır.

Unutkanlık İçin Bitkisel Çözüm Kürleri:

1) 1 bardak kaynar suya, 10–20 gram biberiye konulur. 10 dakika bekletilir, günde 2–3 bardak içilir.

2) 1 bardak kaynar suya, 3 gram kekik konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2–3 bardak içilir.

3) 1 bardak kaynar suya, 4–10 gram karanfil konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2–3 bardak içilir.

4) 1 bardak kaynar suya, 4 gram kök konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2–3 bardak içilir.

5) Her gün kuru üzüm, fıstık içi ve biberiye yenilir.

6) 1 bardak suya 15 adet badem 1,5 kaşık şekerle ezilir, süt haline getirilir, ılık halde akşamları içilir. Yemeklerden sonra 20 adet badem yenilir.
www.maranki.com sorularınız için info@maranki.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir