gaz söktürücü bitki çayı Google

gaz söktürücü bitki çayı

Gaz Sorununa İyi Gelen Bitkiler ve Bitki Çayı Tarifi:

Gaz sorunu herkesin hayatının bir döneminde yaşadığı bir sağlık sorunudur. Fakat bazen soğuk algınlığına bağlı olarak yada yediğimiz yiyeceklerden dolayı gaz problemi artar ve şikayetler başlar. Karında şiddetli ağrıya neden olan gaz sancısı çok sıkıntı yaratabilir. Gaz sancısı için ne yapılır, gaz sancısı nasıl geçer, gaz sancısına iyi gelen bitkiler ve bitki çayları nelerdir diyorsanız açıklayalım.

Gaz Söktürücü Bitkiler Nelerdir:

Anason, Kimyon, Kişniş, Rezene, Civanperçemi, Nane, Oğul otu, Papatya, Pelin otu, Kakule, Kedi otu gaz söktrücü şifalı bitkilerdir.

Gaz Söktürücü Bitki Çayı Tarifi:

Malzemeler:

* Anason Tohumu

* Kimyon Tohumu

* Kişniş Tohumu

* Rezene Tohumu

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bütün bitkilerden bir çay kaşığı bir bardak kaynamış suyun içerisinde 10 dk demlendirilir. Yemeklerden yarım saat kadar önce içildiğinde sindirim salgılarını ve de iştahı arttırarak, gaz oluşumunu önler. Eğer yemek sonrasında gaz sıkıntısı çekiliyorsa hemen bir bardak tatlandırılmamış çay içilmelidir. Gazın dışarı atılmasına da yardımcı olur. Hiçbir yan etkisi olmayan bu çay bebeklere bile içirilebilir. Bebekler için kullanımı; günde 2-3 defa 4-5 damla şeklinde kullanılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir