bıttım sabunu ne işe yarar Google

bıttım sabunu

Bıttım Sabunu Nedir Bıttım Sabunu Faydaları Nelerdir Nasıl Kullanılır

Siirt yöresinde doğal olarak üretilen bıttım sabunu, özellikle saç sorunlarına çok iyi gelen şifalı bir üründür. Şifalı bitki bıttım yağı (menengiç) ve kül suyu karışımından üretilen bu bitkisel sabunun daha pekçok faydası bulunmaktadır. % 100 doğal bir ürün olup hiçbir kimyasal madde içermediğinden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hiçbir zararı ve yan etkisi olmayan bıttım sabununun bakın ne faydaları varmış.

Bıttım Sabunu Faydaları:

* Bıttım sabunu saç dökülmesini önler ve saçlarınızı besler.

* Saçlardaki kepeği ve yağlanmayı öneyip, saçlarınıza canlılık verir.

* Beyazlaşmış saçlarınıza doğal güç verip zamanla siyahlaşmasına yardımcı olur ve saçlarınızın beyazlaşmasını önlemeye yardımcı olur.

* Saçlara doğal parlaklık, canlı bir görünüm kazandırır ve kuru saçları nemlendirir.

* Saç diplerinde bakteri oluşumunu önler.

* Antiseptik yani mikrop öldürücü özelliğinden dolayı pek çok deri hastalığına iyi gelir. Örneğin; egzamaya, mantara, ergenlik sivilcelerine, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı da çok etkilidir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır:

Bıttım sabununu iyice köpürttükten sonra saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bıttım sabununu düzenli kullanmaya özen gösterin yani bir gün bıttım sabunu kullanıp, ikinci gün şampuan ve 3. günde bıttım sabunu kullanmayın. Zaten bıttım sabunu kullanırken yanında şampuan gibi başka bir ürün kullanmayın. Saçlarınızı her gün yıkamak yerine 2-3 günde bir yıkayın çünkü saçlar kendi yağında kalmalıdır ve bu şekilde beslenirler. Ancak her gün yıkanmanız gerekiyorsa bile saçlarınıza 1 defa bıttım sabunu uygulayın.

Bıttım Sabunu Zararları:

Bıttım sabunu saç dökülmelerini engelleyeme yardımcı bitkisel bir üründür ve hiç bir katkı maddesi kullanılmadan doğal yöntemlerle üretilmektedir. İlaç değildir ve şu ana kadar tespit edilen bir yan etkisi görülmemiştir. Ancak bazı özel rahatsızlıkları olan kişilerin bıttım sabunu kullanmadan önce doktorlarına danışmalarında fayda olabilir.

Bıttım Sabunu Nerede Satılır Fiyatı Nedir:

Bıttım sabunu, bittimsabunual.com sitesinde 1 kg (6 adet) doğal sabun 19 Tl fiyat ile satılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir