defne sabununun faydaları Google

Defne Sabunu

Defne Sabunu Nedir Defne Sabunu Faydaları ve Zararları Defne Sabunu Nasıl Kullanılır

Defne sabunu cilt ve saç bakımı için doğal ve çok yararlı bir ürün. Defne ağacı ölümsüzlüğün simgesi olarak kabul ediliyor. Yaprakları sürekli yeşil kalan Akdeniz bölgesi ve ılıman iklime sahip diğer bölgelerde yetişiyor. Özellikle mis gibi kokusu ile et ve balık yemeklerinde çok kullanılıyor. Defne hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra defne sabunu nasıl yapılır, faydaları nelerdir ve nasıl kullanılır açıklayalım.

Defne Sabunu Nasıl Yapılır:

Defne ağacının meyvelerinden garlı denilen defne yağı elde edili. Cilde çok faydalı olan ve cilt tarafından hemen emilen, antiseptik özelliği olan defne yağı ile sızma zeytinyağı karıştırılarak defne sabunu yapılır. Sentetik ve kimyasal katkı maddeleri içermeyen defne sabunu sızma zeytinyağı ile karıştırılarak üretilmektedir. Hiç bir katkı maddesi kullanılmaz, % 100 doğaldır.

Defne sabunu faydaları

* Vücudu gençleştirir.
* Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır.
* Kepeklere karşı korur ve saç dökülmesini önler.
* Antiseptik oluşu sayesinde derideki birçok hastalığa, egzamaya ve mantara iyi gelir.
* Varisleri rahatlatmada etkilidir.
* Ergenlik sivilcelerine, siyah noktalara, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.
* Doğal peeling özelliği vardır. Cildi derinlemesine temizler.
* Romatizma ağrılarını dindirir.
* Hücreleri yeniler,
* Doğal kokusu ve antiseptik oluşundan dolayı evdeki dolaplarda kullandığınızda haşere barınmasını önler.
* Çocuklarda pişiği engeller.

Defne Sabunu Zararları:

Defne sabunu tamamen doğaldır, kimyasal katkı maddeleri içermez. Sentetik ve kimyasal katkı maddesi içeren ürünlerin yol açtığı deri hastalıkları ve alerji gibi cilt sorunlarına sebep olmaz. Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur.

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır:

Defne sabunu saça ve cilde kullanıldığında çok faydalı doğal bir üründür. Defne sabunu Saç için kullanımında saçta köpürtülerek bütün saça yayılması sağlanır. Parmak uçları veya iyi bir saç fırçası ile saçlara yedirilir. 20-30 saniye sonra çok sıcak olmayan su ile durulanır. Defne sabunu cilt için kullanımında iyice köpürtüldükten sonra, eldeki köpük cilde iyice yedirilir. 20-30 saniye köpük ciltte bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Düzenli kullanıldığında saçınızdaki yada cildinizdeki olumlu değişiklikleri farkedeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir