keçi sütü sabununun faydaları Google

keçi sütü sabunu

Keçi Sütü Sabunu Nedir Keçi Sütü Sabunu Faydaları Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır

Keçi Sütü Sabunu Nedir:

Doğal keçi sütü ve zeytinyağı kullanılarak yapılan şifalı bir sabun olan keçi sütü sabunu, arındırıcı etkisi ile her yaş ve cilt tipi için güvenle kullanılabilir. Keçi sütü, cilde yararlı doğal protein ve yagları içerir ve pH seviyesi insan cildine benzer. Bu nedenle bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur. Keçi sütü doğal nemlendiricidir ve hassas ciltler için çok faydalı olur.

Keçi Sütü Sabunu Faydaları:

* Keçi sütü alfa hidroksi asit içerir, bu asitler deri döküntüsü ve cildi ölü derilerden arındırır.

* Egzama kızarıklık ile kendini gösteren kaşıntılı bir deri hastalığıdır. Keçi sütünün doğal nemlendirici etkisi cildi rahatlatarak kaşınmayı azaltır.

* Keçi Sütü Sabununun pH seviyesi insan cildine benzer, bu nedenle Keçi Sütü Sabunu bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur.

* Keçi Sütü Sabununun nemlendirici etkisi sıradan kalıp sabunlardan çok daha üstündür. Çünkü keçi sütü doğal nemlendiricidir.

* El yapımı Keçi Sütü Sabunu hassas ciltler için yararlıdır, çünkü alkol, petrol gibi koruyucu katkı maddeleri içermez. Bu, ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon riskini azaltır.

* Akneye eğilimli ciltler için Keçi Sütü Sabunu yararlıdır, çünkü içerdiği süt proteinleri akneye neden olan bakterileri öldürür.

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır:

Keçi sütü sabunu yapay köpüklendirici ve kimyasal koruyucular içermez.Bu nedenle ılık ve yumuşak suda daha iyi köpürür. Kullanım sonrası kuru ve tercihen ahşap sabunlukta muhafaza edilmeli,direkt güneş ışığından korunmalıdır.

7 Comments

 1. ahmetcan dedi ki:

  faydalı bilgileriniz için teşekkür ederiz

 2. sedat dedi ki:

  keçi sütü sabunu için güzel bilgiler teşekkür ederim

 3. kaka dedi ki:

  bunu bilmeyenmi var artık eyw.

 4. suzan alkoc dedi ki:

  bende inanmıyordum kullandıkça farkını gördüm kullanmak isteyenlere öneririm çok çok faydalı ve almak isteyenler bana ulaşabilir kargoylada gönderebiliriz 🙂

 5. Beyzanur dedi ki:

  2 aydır kullanıyorum.çok faydasını gördüm.

 6. aygül dedi ki:

  Çok güzel bi sabun kullanılmalı

 7. ecerella dedi ki:

  2 haftadır kullanıyorum faydasını gördüm. özellikle bu markanın. en son eczacımın önerisi üzerine aldım bunu memnun kaldım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir