sivilceye çözüm kükürtlü sabun kullanın Google

Kükürtlü Sabun

Kükürtlü Sabun Nedir Kükürtlü Sabunun Faydaları Kükürtlü Sabun Nasıl Kullanılır

Kükürtlü sabun özellikle sivilce sorunu olanlar için çok faydalı bir sabundur. Kurutucu, antiseptik ve antibakteriyel özelliği ile sivilce ve yağlanmaya sebep olan yağ salgısını azaltarak cilde ve saç köklerine mikroorganizmaların yerleşmesini engelliyor. Siyah noktaların, sivilcelerin ve aknelerin oluşmamasını sağlıyor. Çok yağlı bir cilde sahipseniz ve bu sebepten dolayı sivilcelerle başınız dertteyse kükürtlü sabun sizin için uygundur. Sivilcelerinizi kurutur ve yok eder.

Kükürtlü Sabun Faydaları:

* Cildi derinlemesine temizler ve arındırır,

* Cildinizdeki ölü tabakayı soyarak zararlı organizmalardan arındırır ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

* Sivilce oluşumunu engeller,

* Siyah noktalara iyi gelir,

* Antiseptik fungusit parazitisid etkilidir.

* Ayrıca keratolitik etkisi vardır.

* Akne, vulgaris, rozase, seboreik, dermatitte özellikle kullanılır.

Kükürtlü Sabun Nereden Alınır:

Kükürtlü sabunu eczanelerde bulabilirsiniz. Kükürtlü sabunun birçok markası vardır. Normal değerlere sahip kükürtlü sabun kötü kokabilir. Fakat hem cilt bakımı yapan hemde güzel kokan kükürtlü sabun çeşitleri de vardır.

Kükürtlü Sabun Nasıl Kullanılır:

Herşeyde olduğu gibi şifalı sabunlarıda bilinçli kullanmakta fayda vardır. Kükürtlü sabunu cildinize sabahları ve gece yatmadan önce günde 2 kez olmak üzere kullanmak uygun olacaktır. Cildinizi kükürtlü sabunla yıkayıp durulamanız yeterlidir. Saçlarınız için haftada 3-4 kullanmak uygun olur. Kullanmaya başladığınızda bir hafta sonra cildinizdeki yada saçlarınızdaki değişimi farkedersiniz. Güzel günler dilerim..

Kükürtlü Sabunun Zararları:

Kükürtlü sabun kuru ve hassas ciltleri tahriş edebilir. Yağlı ciltler için çok faydalı iken kuru cilde iyi gelmez. Cilt tipinize göre kullanmakta fayda vardır. Birde kükürtlü sabunu gümüş eşyalarınıza değdirmemeye özen göstermelisiniz karartabilir.

One Comment

  1. Erhan dedi ki:

    14 Yasinda Ergenlik Doneninde Birisiyim Ve Cildim Asiri Yagli Saclarimda Oyle Eczaneden 7 Tl ye Aldik 2.kez Kullaniyorum Insallah Faydasi Olur Cildiniz Yagdan Arinacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir