çin yağı faydaları Google

çin yağı

Çin Yağı Nedir Faydaları ve Zararları Nelerdir Nasıl Kullanılır:

Çin yağı her derde deva bir bitki yağıdır. Nane özünden üretillen çin yağı, Almanya’ da keşfedilmiştir. Çin yağı, son 4 yılda en faydalı bitkisel yağ seçilmiştir. Çünkü, son derece doğal ve zararsız olan, nane özünden imal edilen bu yağ, hem büyüklerde, hem de bebeklerde, rahatlıkla kullanılabiliyor. Çin yağının faydaları ve zararları nelerdir, çin yağı neye iyi gelir, çin yağı ne işe yarar, çin yağı nasıl kullanılır açıklayalım.

Çin Yağının Faydaları:

* Çin yağı migren ve baş ağrısı için çok faydalıdır.
* Diş ve diş eti rahatsızlıklarında etkilidir.
* Özellikle kış aylarında, üst solunum yolu hastalıkları, grip, nezle, öksürük, burun tıkanmaları ve ses boğukluğu durumlarında faydalıdır.
* Çin yağı, adale ve kas ağrılarına iyi geliyor.
* Kaşıntıyı önleyici özelliğinden dolayı böcek sokmalarında kullanılıyor.
* Sinirleri yatıştırıyor.
* Mantar üremesini önlüyor.
* Adet görme sürecinde ağrıları dindiriyor
* Gaz söktürücü özelliği var.
* Mide bulantısını önleyerek hazmı kolaylaştırıyor
* Kas gevşetici özelliği vardır.
* Antibakteriyel ve antiseptik özelliklerinden dolayı da, bu nane özünü soba ve kalorifer üzerindeki su kabına ilave ederek, ev ve işyerlerinde kullanmak mümkündür.
* Lokal anestezik özelliği vardır.
* Nefes açıcıdır.

Çin Yağının Zararları:

Safra kesesi iltihabı, ağır karaciğer rahatsızlıkları ve bağırsak düğümlenmesi olanların kullanmaması tavsiye edilir. Göz ile temasından kaçınılmalıdır.

Çin Yağı Nasıl Kullanılır:

Çin yağını migren başladığı anda bu ürünü parmak uçlarına iki damla damlatarak alından başlayıp şakaklara masaj yapıp, biraz da enseye sürerseniz ağrınız biter. Bu ürün, 0 yaş grubundan itibaren bebeklerde kullanılabiliyor. Biberonun içine yarım damla damlatılarak bebeğin gazını çıkarıyor. Boyunda, kas ve eklem ağrıları ile romatizma ve bel ağrılarında masaj yapılarak sürüldüğünde çok etkilidir. Kas gevşetici özelliğiyle, masajla birlikte gerilmiş sinir ve kasları gevşeterek bünyenin rahatlamasını sağlıyor.İnhalatöre 3-4 damla damlatılarak buruna çekilip ya da sıcak su içerisine damlatılarak buğu yapıldığında, nezleye ve üst solunum yolu rahatsızlıklarına iyi geliyor.1-2 damla kullanmak yeterli oluyor.

Çin Yağı Nereden Alınır:

Çin yağını eczanelerde ve aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. 10 ile 15 TL arası fiyat aralığında satılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir