ısırgan yağı ne işe yarar Google

Isırgan Yağı

Isırgan Yağı nedir Isırgan Yağının Faydaları ve Zararları Isırgan yağı Nasıl Kullanılır:

Isırgan Yağı Nedir:

Isırgan yağı, ısırgan bitkisinin tohumlarından elde edilen şifalı bir bitki yağıdır. Isırgan yağı nelere faydaladır, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır açıklayalım.

Isırgan Yağının Faydaları:

* Isıgran yağı hücre yenileyici özelliğe sahiptir.
* Kan temizlemeyici özelliği vardır.
* Soğuk algınlığına faydalıdır.
* Romatizma ağrılarına iyi gelir.
* Kansızlık için de yararlıdır.
* Saç dökülmesi için saç köklerine etki eden çok etkili bir ilaç gibidir.
* Isırgan tohumu yağının içeriğinde bulunan AHA yani Alfa Hidroksi Asit ciltteki mezoderm tabakasının epitel hücrelerine etki ederek, hücre oksidasyonunu engelleyebildiği ve cildin yaşlanması üzerinde etkili olabildiği bilinmektedir.
* Isırgan otu alerjik rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olabilen bir bitkidir.
* İdrar artırıcı ve müshil olarak kullanılır.
* Isırgan yağı bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Isırgan Yağının Zararları:

Isırgan yağı, masaj yapılırken, mutlaka taşıyıcı yağlarla seyreltilerek kullanılmalıdır. Isırgan yağı, uygulama sırasında gözle temas ettirilmemelidir. Küçük çocuklar ve ev hayvanlarının ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir. Hepatit, epilepsi, kanser, parkinson, alerji gibi ciddi rahatsızlıkları olanların önceden mutlaka doktorlarına danışmaları gerekir. Güneş görmeyen kuru bir yerde muhafaza edilmelidir

Isırgan Yağı Nasıl Kullanılır:

Isırgan yağı, dahili olarak suyla içilebilir, kompleks olarak uygulanabilir, masaj yağı şeklinde yada ısırgan yağı banyosu olarak kullanılabilir. Isırgan yağı dahili olarak alınacaksa; günde 2 defa bir fincan suya 8-10 damla damlatılarak içilir.

Isırgan yağı Kompres olarak kullanılacaksa; Bir mendil veya peçeteye birkaç damla damlatılarak tavsiye edilen bölgeye uygulanabilir.

Isırgan yağı banyo olarak;Ilık suyla dolu bir küvete 8-10 damla yağ ekleyin ve elinizle dağıtın. Aromanın etkisini görmek için en az 10 dakikanızı suda geçirin.

Isırgan yağı masaj yağı olarak; haricen cilde masaj yapılarak kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir