kantaron yağının faydaları Google

kantaron yağı

Kantaron Yağı Nedir Kantaron Yağının Faydaları ve Zararları Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır:

Kantaron yağı, centaury oil kantaron bitkisinden elde edilen şifalı bir bitki yağıdır. Özellikle yaraların iyileşmesinde mucize faydaları olan kantaron yağı yanıklarda da çok etkilidir. Cilt güzelliği için de çok yararlı olan kantaron yağının bakın ne çok faydası var açıklayalım.

Kantaron Yağının Faydaları:

* Yara ve yanıkları iz bırakmadan iyileştirir,
* Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucu oluşan morluklar vb durumlarda iyileşme sağlar,
* Antiseptik özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller,
* İltihap önleyici özelliğiyle yarada herhangi bir iltihap oluşmasına engel olur,
* Vücududu kuvvetlendirir,
* Hazmı kolaylaştırır,
* İshali keser,
* Mide ağrılarını iyileştirir,
* Hemoroid yani basur için çok etkilidir,
* Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur,
* Yanıklarda ve haşlanmalarda da kantaron yağı bir numaralı yardımcınız olmalı. Yanıkları kısa sürede iyileştirdiği gibi, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. Güneş yanıklarında da kantaron yağından yararlanabilirsiniz. Yanık bölgelerinize sürdüğünüzde acınızın azaldığını hemen hissedeceksiniz. Yanıklarınız kısa sürede iyileşecektir,
* Trafik kazaları sonucu meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü oluşu sebebiyle iç kanamaların durmasına yardımcı olur,
* Hematomlarda derideki mavi, mor lekeler, beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır,
* Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için, cilt bakım yağı olarak yararlanabilirsiniz.
* Kantaron yağı bebeklerin pişiklerinde de çok etkilidir,
* Bebeklerde karın ağrısı için karnına döküp ovalandığında ağrıyı geçirir,
* Sırt ağrıları,lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır.Ardıç ve kekik yağı ile karıştırıp kullandığınızda daha da etkili olacaktır,
* Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur.
* Yine dahilen iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.
* Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dahilen kullanılır.
* Sürekli ayakları üşüyenler için çok iyi gelir. Kekik yağı ile beraber ayaklarınıza sürdüğünüzde ayaklarınız üşümeyecektir,

Kantaron Yağının Zararları:

Kantaron yağının insan sağlığı için bir yan etkisi ve zararı yoktur. Fakat ölçülü kullanılmasında fayda vardır. Dahilen kullanıyorsanız yani ağızdan alıyorsanız günde bir tatlı kaşığından fazla alınmamalıdır.

Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır:

Kantaron yağını dahilen kullanacaksanız yani ağız yolu ile alacaksanız; bir fincan suya 3-4 damla damlatılarak günde 3 defa içilir. Yada bir kesme şekere 3-4 damla damlatıp yiyebilirsiniz.

Kantaron yağını haricen kullancaksanız yani cildinize sürerek uygulayacaksanız; cilde masaj yaparak yedirilir. Kullanmak istediğiniz bölgeye sürüp iyice yedirinceye dek masaj yapmak gerekir. Hemoroid içinde aynı şekilde dıştan sürülerek kullanılır.

Ömer Coşkun Kantaron Yağı Kürleri:

Herbalist Doktor Ömer Coşkun kantaron bitkisi kadar kantaron yağınında çok faydalı olduğunu açıklıyor. Kantaron yağı doğanın mucizelerinden biridir diyor. Kantaron ile hazırlanan kürleri ve uygulanışını şu şekilde açıklıyor:

Ülser yaraları için : Ülser hastalığına çok iyi gelen kantaron otu yağı, sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı içilir.

Sinir sıkışması, bel ve boyun fıtığı için : 1 litre saf zeytinyağının içerisine, kantaron yağı karıştırılır. Sinir sıkışması olan bölgeye masaj yaparak sürülür.

Yanık için : Kantaron yağı yanıklarda çok etkili bir iyileştiricidir. Yanık yaralarını iz bırakmadan iyileştirir. Yanık olan bölgeye sürülerek kullanılır.
Popüler Aramalar

 • kantaron yağı
 • kantaron yağının faydaları
 • kantaron yağı faydaları
 • kantaron yağı nasıl kullanılır
 • kantaron yagi icilirmi
 • kantaron yağının zararları
 • kantaron yağı zararları

6 Comments

 1. Nur diyor ki:

  Hocam yüzümde çocukluktan kalma tırnak izleri var şuan 17 yaşındayım kantaron yağı bu izide geçirir mi nasıl kullanmalıyım esmer bi kızım ben ne yapmalıyım bu izlerin geçmesi için ?

 2. cemal diyor ki:

  hocam bana çok sıkıntı geliyor çok düşünüyorum canlı canlı rüya görüyorum acayıp horluyorum

 3. remzi diyor ki:

  merhabalar yukarıda yazılanların hepsine şifa gerçekten, ağır metallerden uzak dağlardan toplanmış kantaron bitkilerini cam kavanozda sadece çiçekleri kullanılarak, 2 hafta güneşde 5 ay karanlıkta bekleterek hazırlanmış ihtiyacımdan fazla kantaron yağını isteyene gönderebilirim

 4. remzi diyor ki:

  faydaları ve temini konusunda ulaşabilirsiniz..

 5. mine diyor ki:

  hocam bnde homaraid var qecmesi icin bir parca pamuqa. has kantaron yaqi dokup mahramimdan iceri koyuyom .sizce bana yararmi olcak zararmi?

 6. Sibel Ayhan diyor ki:

  Kantaron yağını yıllardır cilt bakımı için kullanıyorum.Tabiki gerçek kantaron yagina ulasabilmem zaman aldı.Su an gerçek Kantaron yağını ve bircok doğal ürünü facebooku üzerinden ekoköy birgi yazdığınızda bulabileceginizi biliyorum.Ürünler tamamen dağ köylerinden ve köylülerin ellerinden temin ediliyor.Birebir gördüm.Kantaron yağıyla ilgili sizlere önerim; cildinizi temizledikten sonra sikilastirici tonik uygulayın.Sonra da sabah akşam kantaron yağı sürün.İnanılmaz değişime hep şahit oldum! Bu her derde deva bir mucize..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>