civanperçeminin cilde faydaları Google

civanperçemi

Cilt Bakımı ve Kırışıklar İçin Doğal Çözüm Civanperçemi Kürü:

Civanperçemi cilde çok faydalı bir şifalı bitkidir. Civanperçemini cilt bakımı için kullanabilirsiniz. Civanperçemi ciltte oluşan kırışıklara da çok iyi gelir. Civanperçemi ciltte yaşlanma etkilerini geciktirir ve cildinizi gençleştirir. Şimdi cilde faydalı civanperçemi kürlerini açıklayalım.

Cilt Bakımı İçin Civanperçemi Kürü:

Malzemeler:

* 1 tatlı kaşığı civanperçemi,
* 1 çay bardağı su.

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı:

Cilt bakımı için bir çay bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı civanperçemi konur. 20 dakika demlenip süzülür. Akşamları temizlenmiş yüze pamukla sürülür. Kuruyunca tekrar sürülüp yatılır. Zamanla cildinizin yenilendiğini ve gençleştiğini hissedebilirsiniz. Ayrıca haftada 1 kez uygulayacağınız maske ile derinlemesine bir cilt bakımı ve cilt gençleştirme yapabilirsiniz.

Kırışıklara Civanperçemi Kürü:

Malzemeler:

* 1.5 su bardağı su,
* 1 avuç civamperçemi çiçeği,
* yarım fincan limon suyu,
* 1 çorba kaşığı zeytinyağı,
* 1 tatlı kaşığı süzme bal,
* 1 yumurta sarısı,
* yeterince yulaf unu.

Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı:

Civan perçemi çiçeği saf suda on dakika kaynatıldıktan sonra sıkılarak süzülür. Bir fincan su soğutulur. Civanperçemi çiçeğinin posası ezildikten sonra, yarım fincan limon suyu, bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı süzülmüş bal ve çırpılmış yumurta sarısı ile birlikte iyice karıştırılır. Hazırlanan karışıma soğutulan bir fincan civan perçemi suyu ilave edilir. Maske kıvamına gelinceye kadar yulaf unu eklenir. Hazırlanan maske cilde masaj yapılarak sürülür. 1 ssat bekletilir ve ılık su ile yıkanır. Uygulamadan sonra cilt gülsuyu ile silinir. Haftada 1 defa uygulanması yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir