lavanta suyu ile cilt bakımı Google

lavanta suyu ile cilt bakımı

Lavanta Suyu Cilde İyi Geliyor

Lavanta mis gibi kokusu ile bildiğimiz şifalı bir bitkidir. Lavanta çok eski yıllarda da kullanılan bir güzellik çiçeğidir diyebiliriz. Tarihte Hürrem Sultan’ın da lavantayı güzellik için çok sık kullandığı bilinmektedir. Lavanta cilt bakımı için harika bir doğal kaynaktır. Lavanta kremleri, sabunları, lavanta yağı güzellikte kullanıldığı gibi lavanta suyuda cilt için oldukça faydalıdır. Şimdi size lavanta suyu ile cilt bakım önerilerinde bulunacağız.

Lavanta suyu, karma ciltler için sabahları ve akşamları şu şekilde kullanılır. Bir pamuğu lavanta suyu ile ıslatın ve yüzünüze, boynunuza, dekoltenize sürün. Cildinizin canlandığını ve pürüzsüz parlak bir görünüm aldığını göreceksiniz.

Lavanta suyu, yağlı cilt için de çok faydalıdır. Açıklayacağımız karışım cildin canlanmasını sağlıyor. 50 ml lavanta destile suyu, 2-3 damla nane yağı ve 1 tatlı kaşığı dolusu elma sirkesini bir cam kabın içinde iyice çalkalayarak karıştırın. Yüzünüzü, boynunuzu ve dekoltenizi, bu sıvıyla ıslattığınız bir pamukla silerek temizleyin. Cildinizin nasıl ışıl ışıl parladığını göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir