saçları gürleştiren bitki kürleri Google

saçları gürleştiren bitki

Seyrek Saçları Gürleştiren Bitkisel Çözüm Kürleri

Saçlarınız seyrek ise, gür ve dolgun saçlara sahip olmak istiyorsanız sizler için doğal önerilerimiz var. Saçların uzun süre dökülmesi sonucu saçlar seyrekleşir ve gür saçlara hasret kalırsınız. Öncelikle saç köklerini besleyip saç dökülmesini önlemek gerekir. Saç dökülmesini kesip saç diplerinden yeni saçların gelmesini sağlayabilirseniz saçlarınız gürleşir ve dolgunlaşır. Şimdi sizlere saç dökülmesini önleyip saçın gürleşmesine yardımcı olacak bitkisel çözüm yöntemleri açıklayacağız. Önceliklşe saç gürleştirici bitkileri açıklayalım.

Saçları Gürleştiren Bitkiler:

* Dereotu saç dökülmesini önler. Saçlarınızdaki dökülme kesildiğinde bir süre sonra saçlarınız gürleşmeye başlar.
* 2 gram kadar Biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içinde 20 dakika kaynatılarak, bu çayla şaçlar yıkandığında gürleştirir.
* Ardıç meyveleri dallarından yapılan merhem deri üzerine sürülerek ovulursa saç dökülmesini önler.
* Dut saçların gür olmasını, dökülmemesini sağlar. Ayrıca dut yaprakları ezilerek elde edilen sıvı ile saçlar yıkanmalıdır.
* Huş ağacı ezilip su ile karıştırılan yapraklarıyla saçlar yıkanırsa saçları gürleştirip kepekleri yok eder.
* Ihlamur çayı saçları gürleştirir.
* Isırgan otuyla yıkanan saçlar, parlak ve canlı bir görüntü alır.
* Lavanta çiçeği kelliğe karşı etkilidir.
* Tere suyu kepeklenme ve saç dökülmelerine karşı kullanılır.

Saçları Gürleştiren Karanfil Kürü:

Malzemeler:

* 1 avuç Karanfil,
* Yarım litre su.

Hazırlanışı ve Saça Uygulanışı:

Bir kavanozun içerisine yarım litre su ve bir avuç karanfil koyulup 1 gün bekletilir. Saçlarınızı gün içerisinde istediğiniz zaman bu su ile önceden ıslatın ve daha sonra tarayın. Tarak ile karanfil suyu saç diplerinize nüfuz etmelidir ki saç kökleri suyu alıp yeni saçların çıkmasını sağlamalıdır. Bu uygulamayı haftada 4 gün kullanmanız yeterli olacaktır. Sonuç gerçekten mucizeler yaratıyor.

Saçları Gürleştiren Bitki Yağları Karışımı:

Malzemeler:

* Badem yağı,
* Havuç yağı,
* Sarımsak yağı,
* Çam yağı.

Hazırlanışı ve Saça Uygulanışı:

Bitki yağlarımızı cam bir kase içerisinde eşit ölçüde karıştırın ve saç diplerinize friksiyon yaparak saçlara iyice yedirin. Her akşam sürün. Bir bone ile saçlarınızı kapatın ve 2-3 saat bekleyin. O şekilde yatıp sabaha kadarda bekletebilirsiniz. Bu kürü 3 hafta boyunca uygulayın. 3 ay içinde saçlarınızın dökülmesi duracak ve saçlarınızda gürleşme olacaktır. Bu kürü uygulama sırasında zaten dökülecek olan saçlar dökülecektir. Bunun için endişelenmeyin. Önemli olan maskenin saç diplerinize etki ederek yeni saçların gelmesini sağlamasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir