yağ bezeleri için kür Google

Suna Dumankaya yağ bezeleri için kür tarifi

Vücudun değişik yerlerinde çıkan kötü görünüme sahip yağ bezeleri için kür önerisi oldukça kolay hazırlanır. Evde bulunan malzemelerden hazırlanan yağ bezeleri için kürü kullandığınızda yağ bezeleri yok olacaktır. Vücudun değişik yerlerinde oluşabilen yağ bezeleri için bu kürü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yağ bezesi nedir : Yağ bezesi, genellikle deri ile kas dokusu arasında ortaya çıkan, yavaş büyüyen yağ hücrelerinden oluşan yoğun doku kitleleridir. Yağ bezeleri her yaşta ortaya çıkabilmektedir. Yağ bezeleri genelde 20-40 yaşları arasında olanlarda daha sık görülür. Yağ bezesinin oluşma nedeni tam olarak bilinmemektedir. Yağ Bezesi kötü huylu bir kitle değildir ve genelde kişiye görünüş bozukluğu dışında zarar vermez. Yağ bezeleri kollarda, saçlı deride, sırtta, bacakta, boyunda, yüzde ve kalçalarda ortaya çıkar. Özellikle koltuk altında ortaya çıkan yağ bezeleri ağda yapanlarda çok daha sık görülür ve bir süre sonra geçer. Yağ bezesine tıpta lipom denilmektedir. Yağ bezesi için tedaviyi uzmanlar pek gerekli görmezler. Ancak lipom istenmeyen bir bölgede ortaya çıkmışsa ve kişiye görünüm olarak sıkıntı yaratıyorsa, ağrılı ise veya hızla büyüyorsa cerrahi olarak müdahale edilir ve vücuttan çıkarılır.

Yağ bezeleri için evde uygulanabilecek kür

– 1 adet salatalığın suyu,
– 1 adet yumurtanın akı,
– 1 tatlı kaşığı krema.

Hazırlanması ve Uygulanması : Bir kabın içinde yumurta akı köpürene dek iyice çırpılır. Çırpılan yumurta akının içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra tekrar karıştırılır. Bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir. Süre sonunda suyla yıkanarak ciltten temizlenir. Yağ bezeleri için kür haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır. Göz çevresinde oluşan minik yağ bezecikleri, kolesterolün yüksek olduğunu gösterir. Bu nedenle bir doktora görünmelisiniz. Sonra da iyi bir uzmana gidip yağları temizletin. Papatya ve ebegümecini, bir çay kaşığı badem yağı ve bir çorba kaşığı suyla havanda dövün. Sonra bunları tülbent arasına koyup, gözlerinizin etrafında bekletin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir