ayak mantarı nasıl geçer Google

ayak mantarı bitkisel nasıl geçer

Ayak mantarları genellikle ayak parmakları aralarında oluşan rahatsızlıklardır. Ayak mantarları nadiren ağrı hissi verebilirler. Ayak mantarları genelde aşırı kaşıntıya neden olurlar. Özellikle ayak parmaklarının arasında koku ve beyaz döküntülerle kendilerini açığa vururlar. Ayak mantarı, ayak sağlığını ve genel sağlığı tehlikeye düşüren ciddi hastalıklar arasında yer alır. Ayak mantarı hastalığı bulaşıcıdır. Genellikle başkalarına ait ayakkabı, terlik, ayak havlusu, çorap vb. malzemelerin kullanımı veya toplu halde girilen ortak kullanıma açık havuzlar, saunalar ve hamamlar vb. yalın ayakla dolaşılan yerlerden bulaşırlar. Sağlık açısından ayak mantarı enfeksiyonuna yakalanmamak için bu gibi yerlerden çıkışta ayaklar ve parmak araları mutlaka temiz su ve sabunla güzelce temizlenmelidir.

Ayak mantarının mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Ayak mantarı vakalarının önemsenmemesi daha fazla sağlık sorununa yol açar. Ayak mantarları tedavi edilmezse ayak parmakları ve ayak tırnaklarının sağlığı açısından büyük olumsuzluklara neden olabilmektedirler.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ayak mantarı tedavisi için civanperçemi kürünü öneriyor. Ayak mantarına ne iyi gelir bitkisel çözüm olacak olan bu bitki kürü ile siz de mantar rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, civanperçemi kürünün düzenli kullanılması sonucunda mantar hastalığının tamamen iyileşeceğini belirtti. Mantar hastalığından kurtulmak istiyorsanız mantar kürü uygulamanızı tavsiye ederiz.

bitkisel ayak mantarı nasıl geçer

Malzemeler

– 4-5 yemek kaşığı civanperçemi
– 1 kahve fincanı klorsuz su.

ayak mantarı için kür : 1 kahve fincanı kaynamakta olan klorsuz suyun içine 4-5 kaşık civanperçemi yada aynı safa bitkilerinden birinden koyun. 4-5 dakika kısık ateşte kaynatın. Lapa halinde mantarın üzerine yayın ve üzerini sarın. Sabaha kadar bu şekilde bırakın. Bu uygulamayı bir kaç gün devam ettirin. Mantarınız geçecektir. Uygulayacağınız bütün kürler için kullanacağınız bitkilerin taze yani o yılın bitkisi olduğundan emin olun. bu tip bitkilerin raf ömrü en fazla bir yıldır. Daha eski yıllarda toplanmış bitkilerle oluşturacağınız kürün faydası olmaz.

One Comment

  1. sema dedi ki:

    Bence güzel şeyleri paylaşmak gerek Kaynımda yalaşık 10 yıldır ayaklarında mantar vardı çok kötüydü bitkisel doğal bir sabun ve yine bitkisel doğal bir krem veslesi ile bu hastalıktan tamamen kurtuldu paylaşmak istedim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir