bahar alerjisine iyi gelen bitkiler Google

bahar alerjisi

Bahar Alerjisine Ne İyi Gelir Bahar Alerjisi Nasıl Geçer:

Bahar aylarında özellikle çiçek polenleri nedeniyle alerji sorunu artar. Baharda alerji srounu yaşayanlar için şifalı bitkiler ile hazırlana kürler çok faydalı olur. Bahar alerjisine evde ne yapılır diyorsanız, işte bahar alerjisine iyi gelen şifalı bitkiler ve kullanımı:

Bahar Alerjisine Bitki Kürleri:

Andız Bitkisi Kürü:

Türkiye’nin bir çok yerinde bulunabilen andız bitkisi alerjik hastalıklara en iyi gelen bitkilerden biridir. Andız bitkisinin kökü ve çiçeği bahar alerjisi tedavi için kullanılabilir.

Papatya Kürü:

Papatya da iyi bir antibiyotik olması dolayısıyla vücuttaki mikroorganizmaların canlandırılması amacıyla her zaman kullanılabilir. Bu özelliği ile papatya bahar alerjisine iyi gelir.

Civanperçemi Kürü:

Civanperçemi otunun alerjik hastalıklara çok iyi geldiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. pekçok faydaları olan civanperçemi bahar alerjisi için çok şifalı bir bitkidir.

Huş ağacı Kürü:

Alerji tedavisinde huş ağacının tomurcuk ve yaprakları da kullanılır. Huş ağacının tomurcuklarının mutlaka Nisan ayında toplanması ve hemen tüketilmesi gerektiğini açıklayan uzmanlar bitkileri doğru kullanmak gerektiğini vurguluyor.

Kırlangıç Otu Kürü:

Alerjik hastalıklarla ortaya çıkan kaşıntı ve sivilce sorununun doğal çözümü için kırlangıç otu çok faydalı olacaktır. Bahar aylarında bol miktarda bulunan Kırlangıç otundan alınan sütün direk sivilcelere uygulanmasıyla rahatsızlık bir kaç saat içinde iyileşir. Kırlangıç otunun yapraklarının kaynatılarak bir bezle vücuda uygulanmasıyla da hastaların şifa bulacağını belirtiliyor. Alıntıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir