damar sertliği bitkisel tedavi Google

damar sertliği

Damar Sertliği Bitkisel Tedavisi Kürleri:

Damar sertliği hastalığı için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kürler damar sertliği için alternatif tedavi oluyor. Uzmanların açıkladığı bitkisel kürler ile damar sertliği şikayeti azalıyor.

Damar sertliği için şahtere kürü:

1 su bardağı kadar kaynatılmış suyun içine 10 gram şahtere bitkisi ilave edilir ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Demlenen şahtere çayından her gün 2-3 kere birer bardak içilir.

Damar Sertliğine sarımsak kürleri:

1 baş sarımsak iyice ezildikten sonra 200 gram yoğurt ile karıştırılır. Bu sarımsaklı yoğurt 1 gece bekletilir. Sonraki gün bu sarımsaklı yoğurt, gün içerisinde, 2-3 defa yenerek bitirilir.

Damarları yumuşatmak için bir başka bitkisel formül ise şu şekildedir: 10 gram kadar sarımsak iyice ezildikten sonra 10 gram ılık su ile karıştırılır. Bu karışım 1 gün boyunca bekletilir ve 1 gün bekletildikten sonra bir tülbent yardımıyla süzülüp günde 20-40 damla içilir.

Damar sertliğine iyi gelen bitkiler:

* Ökse yaprağı,
* alıç yaprağı ve çiçekleri,
* zeytin yaprağı,
* enginar yaprağı,
* servi tohumu

Yukarıda saydığımız bitkiler damar sertliğine iyi gelir ve damarları yumuşatmak için kullanılır. Bu bitkilerden herhangi birinin çayından günde 2-4 bardak içilmesi önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir