kusmaya ne iyi gelir Google

KUSMAYA İYİ GELEN YİYECEKLER KUSMA TEDAVİSİ

Midenizi üşüttünüz yada yediğiniz bir besin midenizi bozdu. Hamilesiniz ve sürekli kusuyorsunuz. Yada mikrop kaptınız ve kusma şikayetiniz var. Kusmaya iyi gelebilecek bir kaç önerimiz var. Fakat uzun süre geçmeyen kusmada mutlaka doktora başvurmalısınız.

İlk önerim pratik bir yöntem. Türk kahvesini kuru olarak bir yemek kaşığına alın ve üzerine 5-6 damla limon sıkıp su ile yutun. Mideyi bastırmak için birebir olan bu yöntem çoğu zaman işe yarayan pratik bir çözüm yoludur. Çocuklar içinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hiçbir zararı olamayacaktır.

Bir başka önerimiz nane limon kaynatırsanız mide bulantısına iyi gelecektir. Nane limon yapmak için, bir cezveye bir limonun suyunu sıkıp kabuklarınıda içine atalım. İçerisine 2 tatlı kaşığı kadar kuru nane ekleyip 1 bardaktan biraz fazla su ilave edip 5 dakika kadar kaynatalım. Süzüp sıcak sıcak içelim. İsteğinize göre az şeker ilavesi yapılabilir.

Kusmaya iyi gelen şifalı bitkiler:
* Oğul otu,
* karabaş otu,
* melisa yaprağı,
* biberiye,
* limon çiçeği,
* mentollü nane,
* kantaron çiçeği,
* ıhlamur,
* lavanta,
* erik çiçeği,
* nane.

Hazırlanışı ve Kullanımı:
Melisa çayı demlenerek yapılır. 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı melisa yaprağı eklenip 5 dakika demlenip süzülür. Diğer bitkilerin hepsi 1.5 bardak suya 1 tatlı kaşığı eklenip 5 dakika kadar kaynatılarak yapılmaktadır. Otlar ayrı ayrı kaynatılarak suyu içilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir