liken planus bitkisel tedavisi kürü Google

liken planus bitkisel

Liken Planus Hastalığı Bitkisel Çözüm Kürü:

Bir cilt hastalığı olan Liken Planus hastalığı nedir, nedenleri nelerdir, belirtileri ve tedavisi konularını açıklayacağız. Liken Planus hastalığının bitkisel tedavisi için Aktar Hüseyin Ermiş’in bitki kürünü anlatalım.

Liken Planus Nedir:

Liken planus deriyi, ağız içini ve bazen her ikisini de etkileyen enflamatuar bir deri hastalığıdır.Hastalık cinsel bölgede de görülebilir. Hastalığın nedeni bilinmemektedir. Bazen kalp, hipertansiyon ve eklem hastalıklarında kullanılan ilaçlara karşı liken planus tipinde reaksiyon gelişebilir. Bu durumda ilaçlar kesildikten bir kaç hafta sonra döküntü gerilemeye başlar. Liken planusu olan kişilerin bazılarında Hepatit C bulunabilir ve Dermatoloji uzmanınız hepatiti C araştırmak için bazı kan tahlilleri isteyebilir. Liken planus erkek ve kadınları eşit olarak etkiler ve en sık orta yaşlarda görülür.

Aktar Hüseyin Ermiş, Liken Planus Hastalığı için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kür tarifi verdi. Liken Planus hastalığı için bitkisel tedavi olabilecek çok faydalı ve şifalı bir reçete olduğunu söyledi.

Hüseyin Ermiş Liken Planus Kürü:

Malzemeler:

* 100 gr karabaşotu,
* 25 gr şahtere,
* Ceviz büyüklüğünde demirhindi,
* 2 su bardağı su.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Tüm malzemleri, soğuk sudan geçirip yıkayın. Kaynayan suyun içerisine, karabaşotu ve şahtereyi koyun. Yarım dak. kaynatın. Demirhindi hurmasını atın. Yarım dakika daha kaynatın. Tülbent ile süzün. (Demirhindi kumlu olduğundan, tülbent ile süzülmelidir.) Günde 2 defa, aç karnına, 2 bardak, yudum yudum için. 1-2 ay kullanın.

3 Comments

  1. sakine dedi ki:

    liken planus bende on yaşımda başladı strese girdiğim zaman ara ara ellerimde çıkıyordu dermotive diye bir kırem kullanıyordum annemin fefati beni cok üzmüştü bir türlü kendimi toparlayamadım bakırköy ruh ve sinir bölümünün aciline gittim bana iki ilaç yazdı yarın plikniğe git dedi ben ellerimde çıkan liken için gitmemiştim sakinleşmek kendimi toparlamak için gitmiştim ellerimi göstermedim bile ilacı kullandım iti rahatlattı sonra bir şeyi farkettin ellerimde çıkan likenin geçtiğini gördüm bunu bana liken için yazmadı doktor tamamen bir haftatada geçti bir yıl geçti aradan yiğenim vefaat etti bu sefer çenemi kapladı ve güzüme yayılmaya paşladı ilacı aldığım eczaneye gittim ve buldum çok ilerlemişti çenem ve yüzümdeki şimdi tamamaen geçti tanıdığım arkadaşım olan bir doktorla günlerce tartıştı bu iyi gelmez bu ilaç diye on gün aradan sonra beni tlf arayıp evet sen haklısın ilacı raştırdım dedi ve ilacımı yazdı reçetesiz alınmıyor .ilacı tesadüf istanbulda yazdırmıştım ilaç endişe giderici kas gevşeticiiç organlardaki kasları gevşeme özelliğine sahip yüzüm çenem ellerim tamamen geçti rahatladım ismini yazıyorum likeni olan kullansın TRANKO_BUSKAS pembe bir ilaç içinde yirmi tane var günde üç tane alıyorum ben iyileştim ALLAH hıma şükürler olsun ..

  2. melek dedi ki:

    sakine han. bu hastalık kuzenimde çıktı ama ben yen ögrendim ve araştırıyordum detaylı konuşabilirsek sevinirim. siyah deri altında lekeler yayılıyor ama güneşlenmek gerekiyor demiş

  3. Yeliz dedi ki:

    Sakine hn merhaba bendede liken cikti 2 aydir ic kollarimda ayaklarimda var ama ilerlemeye drvam edyor rica etsem email adresinizi verebilirmisiniz bazi sorularim var. Tskler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir