mantar ve egzema bitkisel tedavisi Google

ŞEMS ASLAN EGZEMA VE MANTAR İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ

Şems Aslan, mantar ve egzama hastalıkları için, doğal çözüm yöntemleri önerdi. İşte egzema ve mantar için bitkisel çözüm yöntemleri:

1. TARİF

– 1 LT suyun içerisine, 1 bardak ceviz kabuğu ve içerisindeki perdiyi atıp, kaynatın. Süzdükten sonra, elde eetiğiniz suyu, dün boyu için. Her gün taze olarak hazırlayın. 1 ay süreyle kullanın. Dışarıdan da, aşağıda tarifi verilmiş olan merhemi uygulayın.

2. TARİF

MALZEMELER

– Çam iğnesi,
– Tereyağı,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :

Toprak bir kabın içerisine, (Küçük güveç kap) bir sıra çam iğnesi, 1 sıra tereyağı şeklinde, malzemeleri dizin. en üstte teryağı katı olmalı. Bu toprak kabın ağzına aleminyum folyo sarın. 7-8 saat fırında pişirin. Bu süre sonunda, toprak kabın içindekileri süzün. Mantar veya egzama olan bölgeye sürün.

ŞEMS ASLAN EL VE AYAK MANTARI İÇİN BİTKİSEL KREM TARİFİ

Serdem Coşkun’un konuğu Şems Aslan El, ayak ve tırnak mantarları için Çam iğnesi ve tereyağından oluşan krem tarifi verdi. Aşağıda Malzemeleri ve Nasıl yapılıp nasıl uygulanacağını öğrenebilirsiniz. şems Aslanın bütün tariflerini sizler için takip etmekdedir. Herhangi bir sorunuz olursa ileşitim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Malzemeler:

– 1 bardak Çam iğneleri
– 250 gr. Tereyağ
– 1 toprak kap

Yapılışı : 1 kat alttan çam iğneleri ve üzerine dolana kadar tereyağ konulacak. sonra tekrar çam iğneleri,tekrar tereyağ konulup en üst folyo ile kaplanıyor. 6-7 saat fırında bekleniyor. (25derecede) sonra tülbentle sıkıldıktan sonra süzüleni şişeye dolduracağız. 2 ay kullanım sonrasında el,ayak tırnak mantarı geçiyor. Ayrıca egzamada kullanılıyor. 5 ay dayanabiliyor. Günde 1 defa akşam mantar olan bölgeye uygulanıyor. Pamuklu çorap giyilip yatılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir