mide yanmasına iyi gelen bitkiler Google

MİDE YANMASINA İYİ GELEN BİTKİSEL ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ

**1 çay bardağı suya; 1 tatlı kaşığı süzme bal ve 2 çorba kaşığı limonsuyu konur. Karıştırılıp, içilir. Aynı işlem, günde 3 kere tekrarlanır.

**4 bardak suya; 5 gram zencefil konur. 10 dakika kaynatılır. Günde 3 kere, birer çay bardağı içilir.

**1 çay bardağı sıcak suya; 1 dal kantoron çiçeği ve 1 tane de yaprağı konur. 10 dakika bekletildikten sonra süzülür. Suyuna; bir kahve kaşığı süzme bal ilâve edilip, yemekten 10 dakika önce içilir. Her yemekten önce tekrarlanır.

**2 bardak süte; 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 3 çorba kaşığı limonsuyu, yarım kahve kaşığı sofra tuzu ve 1 tatlı kaşığı süzme bal konur. Pişirildikten sonra yenir.

**1 çay bardağı sıcak suya; ufalanmış, kuru söğüt yaprağından 1 kahve kaşığı konur. 10 dakika bekletildikten sonra süzülüp, yemekten önce içilir. Günde 3 kere tekrarlanır.

**1 çay bardağı sıcak suya; 2 tane ufalanmış yabani nergis konur. 15 dakika bekletildikten sonra süzülür. Suyuna, 2 kahve kaşığı süzme bal ilâve edildikten sonra içilir. Her yemekten 10 dakika önce tekrarlanır.
**1 çay bardağı sıcak suya; 1 tane ufalanmış şerbetçiotu çiçeği konur. 10 dakika bekletildikten sonra süzülür. Suyuna, 1 kahve kaşığı süzme bal ilâve edilip, içilir. Her yemekten 10 dakika önce tekrarlanır.

**1 çay bardağı sıcak suya; çok ufak bir parça pelin yaprağı konur. 5 dakika bekletildikten sonra süzülür. Yemeklerden 15 dakika önce içilir.

**1 çay bardağı sıcak suya; 1 kahve kaşığı dövülmüş keten tohumu konur. 15 dakika bekletildikten sonra süzülüp, aç karına içilir. Her yemekten önce tekrarlanır.

**1 çay bardağı ılık suya, yarım kahve kaşığı beyaz kil konur. İyice karıştırılıp, yemekten 5 dakika önce içilir. 15 gün süreyle, her yemekten önce uygulanır. Bu reçeteyi, yüksek tansiyonlular kullanamaz!

Ahmet Maranki Mide Yanması Kürü:

Prof. Dr. Ahmet Maranki mide yanması ve reflü için patates-lahana kürünü önerdi:

Sarı patates ve iri yapraklı beyaz lahananın çiğden suyunu sıkarak sabah-akşam birer bardak suyunu için. İçmeden önce içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edin.

Bu küre 3 hafta devam edin. Mide yanması ve reflü şikayetiniz geçecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir