saçkıran için bitkisel tedavi Google

SAÇKIRAN NEDİR NEDEN OLUR NE İYİ GELİR NASIL GEÇER

Saçkıran Hastalığı (Alopesi areatanın) nedir:
Halk dilinde saçkıran olarak bildiğimiz, Alopesi tıp dilinde saç kaybı anlamına gelmektedir. Alopesi areatada ise saçlarda aniden yuvarlak saçsız alanlar oluşturacak şekilde dökülme olmasıdır.

Saçkıran Hastalığının (Alopesi areatanın) nedenleri:
Saçkıran yani Alopesi areata otoimmun bir hastalıkdır. Otoimmun hastalıklarda bilinmeyen br nedenle bağışıklık sistemi kendi hücrelerini yabancı olarak görüp bu hücrelerle savaşmaya başlar. Bu durumda kıl kökleri etrafında bulunan lenfosit denen hücreler sitokin diye adlandırılan kimyasallar salgılarlar ve bu da saçlarda dökülmeye neden olur.

Saçkıran Hastalığı kalıtımsalmıdır:
Saçkıran hastalığı Alopesi areata ailenin bir bireyinden fazlasında görülebilir veya ailenin diğerlerinde pernisiyöz anemi ve vitiligo gibi diğer immun hastalıklar bulunabilir.

Saçkıran Hastalığı bulaşıcı mıdır:
Alopesi areata bulaştırıcı değildir.

Saçkıran Hastalığı neden olur:
Hastalığın yenilen gıdalarla bir ilişkisi yoktur. Diğer sağlık problemlerinde olduğu gibi hastalık stressli bir olaydan sonra başlayabilir, fakat bu olguların hepsinde yoktur.

Saçkıran HastalığınınTedavisi:

Ne yazık ki hastalıkta kesin çözüm sağlayabilecek tedavi yoktur. Hastalık yavaş bir şekilde kendiliğinden iyileşebilir. Bazen yeni gelen saçlar beyaz veya gri renktedir, daha sonra orijinal renklerine dönerler.
Saçsız alana kortizon enjekte edilmesi saçların çıkışını hızlandırabilir. Bu tedavi intralezyonel kortizon enjeksiyonu olarak bilinir. Saçlardaki yeniden büyüme sadece enjeksiyon yapılan yerde görülür. Bu tedavi yeni alanlarda saç dökülmesini engellemez. Bununla beraber saçlar çıkmaya başlarsa ilave olarak yapılan enjeksiyonlar saçların çıkmasına yardımcı olur. Bunun yanında tamamlayıcı tıp olarak bitkilerden faydalanılabiliyor.

Saçkıran için bitkisel çözüm
Saçkıran hastalığının bitkisel tedavisi konusunda Suna Dumankaya şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel bir kür açıkladı. Bu kür ile saçkıran hastalığına çare bulmak mümkün.

Saçkıran için bitkisel kür:

1 avuç kadar kırılmış fındık içi ya da bunun yerine 1 avuç kadar ceviz içi, 1 su bardağı kadar su ile karıştırılır. Daha sonra bu karışım benmari tekniği ile hafif ateşte 1,5 saat kaynatılıp süzülür. Saçkıran kürü saç diplerine ılık bir biçimde yedirilir ve 1 saat böylece beklenir.

Bu saçkıran tedavisi kürü haftada 1 defa olmak üzere toplam 5 hafta boyunca uygulanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir