sedef hastalığına bitkisel çözüm Google

Sedef Hastalığı

Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkisel Çözüm Kürleri:

İyileşmesi zor ve zahmetli bir cilt hastalığı olan sedef hastalığı için çareler arayan hastalarımıza bitkisel çözüm önerilerimiz var. Şifalı bitkiler ile hazırlanan bitki kürleri sedef hastalığına çare oluyor. Sedef hastalığı için kullanacağımız kürleri Aktarlar ve Baharatçılar Derneği Başkanı Ayhan Ercan açıklıyor. Bu kürleri düzenli ve doğru şekilde uyguladığınızda sedef hastalığına çare olur diyor. İki aşamadan oluşan kürler birlikte kullanlıyor. Öncelikle sedef hastalığına iyi gelen bitki karışımı çay olarak içiliyor. Daha sonra hazırlayacağınız lapa dıştan haricen sedef hastalığının bulunduğu bölgeye sürülüyor.

Malzemeler:

* 5 ölçek çuha çiçeği,
* 2 ölçek demir hindi,
* 3 ölçek şahtere,
* 2 ölçek meyan kökü.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

Bitkilerimiz istenilen ölçülerde karıştırılıp kaynar suda demlenip içiliyor. Ölçek miktarı size kalmış önemli olan ölçüye uymanız bu ölçü 1 tatlı kaşığıda olabilir 1 çorba kaşığıda yada çok karıştırıyım kolaylık olsun derseniz 1 çay bardağıda 1 ölçek olarak kabul edilip bitki karışımımız hazırlanabilir. Sedef hastalığı için bu bitki karışımı ile beraber bir de dıştan sürmek için lapa kullanmak gerekiyor.

Sedef Hastalığına Lapa Tarifi:

Malzemeler:

* 5 ölçek dul avrat otu,
* 2 ölçek meyan kökü,
* 3 ölçek aynı sefa çiçeği.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Tüm malzemeler istenilen ölçülerde kaynar suda haşlanıp ezilir ve lapa haline getirilir. Sedef hastalığının bulunduğu bölgelere sürülür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir