tansiyona iyi gelen bitkiler Google

TANSİYON İÇİN ŞİFALI BİTKİLER VE BİTKİSEL TEDAVİ

Tansiyon mutlaka doktor kontrolü gerektiren önemli bir hastalıktır. Yüksek tansiyon, eğer tedavi edilmez ise felç ve beyin kanası gibi kötü sonuçlar doğurabilecek bir hastalık. Eğer tansiyon probleminiz var ise mutlaka bir hekime danışmalı ve kan basıncınızı dengeleyecek gerekli ilaçları kullanmalısınız. Öncelikle doktora gidilmesi tavsiye edilir. Bunun yanında tamamlayıcı alternatif olarak şifalı bitkiler ile hazırlanan kürler tansiyon için bitkisel çözüm olarak tavsiye edilir.

Araştırmalar, 1 bardak kırmızı pancar suyunun yüksek tansiyonu önemli oranda dengelediğini ortaya çıkardı.

Nefroloji ve Hipertansiyon Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk, günlük bir bardak kırmızı pancar suyu içenlerde yüksek olan tansiyonun bir saat sonra düştüğünün belirlendiğini ifade etti.

Yapılan bir araştırmada, günde bir bardak kırmızı pancar suyunun 24 saat boyunca tansiyonu düzenlediğinin belirlendiğini aktaran Türk, “Araştırmada bir bardak kırmızı pancar suyunu içen gönüllülerin yüksek olan tansiyonunun bir saat sonra düştüğü tespit edilmiştir.

Kırmızı pancar suyunun kan basıncını düşürücü etkisinin 3-4 saat içinde zirveye çıktığı ve 24 saat boyunca devam ettiği gözlenmiştir.

Hipertansiyon yaşam kalitesini olumsuz etkileyen felç, kalp krizi ve böbrek yetmezliğine yol açan ana nedenlerden biri olarak yaşamımızı tehdit etmektedir” dedi.

TANSİYON İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

Armut: Damarların içinde biriken tortuları eritip, idrarla dışarı atar. Bu özelliğiyle iyi bir yüksek tansiyon ilacıdır.

Böğürtlen: Tansiyonu düzenler. 3 kahve kaşığı kurutulmuş böğürtlen yaprağı, 1/8 litre suda iyice kaynatılır. Bu çaydan günde iki fincan içmek yararlıdır. Greyfurt yüksek tansiyona iyi gelir.

Frenk üzümü: Maydanoz, sarmısak ve limon tansiyona iyi gelir. Andız otu tansiyon düşürme tedavisinde etkilidir.

Frenk maydonuzu: Tansiyon düşürmeye etkilidir. İçinde insana baygınlı hissi veren bir madde vardır.

Kedi otu: Tansiyon düşürücüdür.

Kekik: Geçici olarak yükselen tansiyonu düşürür.

Limon: İyi bir tansiyon düşürücüdür.

Sarımsak: Tansiyonu düşürür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir