iştahı kesen şifalı bitkiler ile sağlıklı zayıflayın Google

iştahı kesen şifalı bitkiler

İştahınızı Keserek Kilo Vermek İstermisiniz İşte İştah Kesen Şifalı Bitkiler:

Adaçayı:

2 bardak adaçayı içtiğinizde iştahınızın düzenlendiğini fark edeceksiniz. Bitki çayları arasında en çok tercih edilen adaçayı zayıflamaya ve kilo kontrolüne yardımcı oluyor.

Nane:

Nane keskin kokusu ile iştah kesen bitkilerin başında gelir. Hatta nane yada nane yağı koklamak bile iştahı keser ve zayıflamaya yardımcı olur.

Biberiye:

Genellikle et yemeklerinde kullanılan biberiye taze ya da kuru olarak tüketilebilir. Kan dolaşımın hızlanmasına, cildin yenilenmesine ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Fesleğen:

Salata ve yemeklerin vazgeçilmez baharatı fesleğen; vücutta fazla su tutulmasını önlüyor. Fesleğenin içindeki yağlar moralinizin yüksek olmasını sağlıyor. Sadece koklamak bile iştahınızı kontrol etmenize yardımcı oluyor.

Kekik:

Sıcak suya atıp demlenerek içilebilecek olan kekik mutfağımızın vazgeçilmez baharatlarındandır. Sindirim ve boşaltım sisteminin düzenli çalışmasına, metabolizma hızının yükselmesine yardımcı oluyor. Kendinizi daha zinde hissetmek, kilo vermek istiyorsanız sofranızdan kekiği eksik etmeyin.

Maydanoz:

Salata ve yemeklerde kullandığımız maydanoz metabolizmayı hızlandırıyor. Vücutta ödem toplanmasını engelliyor. Birkaç dal maydanozu 1 bardak kaynar suya atıp birkaç dakika demlenmesini bekleyip içebilirsiniz. Bu sayede olduğunuzdan daha kilolu görünme sorunu ortadan kalkıyor.

Tere:

Salatalarımıza lezzet katan tere, vücutta yağ yakımı işlemini hızlandırıyor. Mutlaka çiğ olarak ve az miktarda tüketmeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca, bol miktarda C vitamini içermektedir

Sinameki:

Çayını demleyip içebileceğimiz sinameki, kabızlık ve sindirim sistemi sorunlarında etkilidir. İştahınızı kontrol altına almanıza yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir