iştahımı nasıl kapatabilirim Google

İŞTAHI KESMEK İÇİN NE YAPMALI

Çok iştahlısınız ve iştahınızı kesmek için ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsunuz. Yazımız tam size göre iştah kesmenin yolları, iştahı kesen formüller, iştahı kesme yöntemleri:

1- Sakız çiğnemek iştahı azaltır. Gün içerisinde bir kaç saat aralıklarla sakız çiğnemek iştahı azaltır.

2- Diyet uygulamakta başarılı, azimli ve iradeli insanların canı asla bir şey çekmez. Aslında bu doğru değildir. Diyet yapan insanların daha çok birşeyler yemek istediği bir gerçektir. Aslında, diyet sırasında yeme içme arzusuna yenik düşen ve sonra yoluna devam edenler, kilo kaybetme konusunda daha başarılı ve istikrarlı oluyor.

3- Her gün aynı şeyleri yemek iştahı artırıyor. Her gün aynı gıdalarla beslenmek baskıyı artırarak iştahlanmaya sebep oluyor.

4- Her gün aynı gıdaları tüketirsek, canımız zırt pırt bir şeyler çeker. Bu nedenle hergün farklı menüler hazırlayabilirsiniz.

5- Çikolata bağımlılık yapar. Journal of American Dietetic
Association’a göre, çikolatanın biyolojik olarak bağımlılık yaratan
bir gıda olup olmadığı kanıtlanmamış olsa da, en arzulanan yiyecek olduğu kesin.

6- Canın bir şey çekiyorsa, dikkatini başka yöne vermelisin.
Başka bir şeye bakman ya da koklaman daha etkili olur. Finders Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, görsel ve duyusal etkenler daha fazla işe yarıyor.

7- Kadınların daha fazla canı bişey çekiyor. Özellikle de konu abur cubur olunca yeme isteğini bastırmak daha da zorlaşıyor. Illinois Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, kadınların kurabiye, şekerleme gibi tatlı yiyeceklere, erkeklere göre daha meraklı olduğu ortaya çıktı. Mümkün oldukça bu yiyecelerden uzak durmak daha iyi olacaktır.

One Comment

  1. ömer kaan dedi ki:

    hayatımda gördüğüm en salak tavsiyeler. Kurabiye yemekten uzak durun ,, nedir lan.. Zaten kurabiye yemekten uzak duramadığı için iştah kapatmak istiyo adam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir