ayak kokusunun nedenleri ve çözüm Google

ENDER SARAÇ AYAK KOKUSUNUN NEDENLERİ VE BİTKİSEL TEDAVİSİ

Doktor Ender Saraç, ayak kokusu pekçok insanda yaşanan bir rahatsızlıktır dedi. Ayak kokusu için bilimsel ve bitkisel çözüm yöntemleri olduğunu ve ayak kokusundan kurtulmak mümkündür. Fakat ilk olarak ayak kokusu neden olur, nedenleri nelerdir bilmek gerekir.

Ayak kokusunun nedenleri:

Ayak kokusunun oluşmasında ter, çorap ve ayakkabının etkisi çoktur. Bu 3 etken birleşince ayakta bakteri oluşmasına neden olur. Bunların dışında aldığınız besinlerde ayak kokusuna nende olabilir bunlara örnek verecek olursak kahve çekirdeği, kahve, baharatlar, bira, soğan ve kuşkonmaz listenin başında yer almaktadır.

Ender Saraç ayak kokusu bitkisel tedavi:
Bir leğenin içine sıcak su koyun koyduğunuz suyun bileklerin hizasında olmasına özen gösterin suyun içine 4 yada 5 poşet çat atın suyumuz ılıklaşıncaya kadar bekleyin, suyumuz ılık hale geldiğinde ayaklarınızı leğenin içine rahatlıkla sokabilirsiniz. Çay içinde barındırdığı Tanin maddesi sayesinde ayaktaki bakterilerin ölmesine ve gözeneklerin küçülmesine neden olur. Gözeneklerin küçülmesi ile birlikte ter bezleri daha az aktif hale gelmektedir. Bu işlemi bir hafta boyunca ara vermeksizin uygularsanız ayak kokusundan kurtulabilisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir