erkan topuz meme kanseri Google

Erkan Topuz Meme Kanseri Nedir Korunma Yolları Nelerdir

Meme Kanseri Nedir:

Prof Dr. Erkan Topuz diyor ki; Fibrokistler(iyi huylu bir meme tümörü) her 3 kadından 1 inde görülür.Göğüste ağrı ve gerginliğe yol açabilir.Hatta ağrılar omza ve kola vurabilir. Fibrokistler nadiren sıvı toplayabilir,bu durumda sıvı boşaltılabilir.Kabızlık,hormon dengesizliği,kahve,kola,çikolata fibrokist oluşumunu hızlandırabilir.En büyük tehlikesi,tümörlerin üstünü örtüp onların gizlemesidir.Fibrokistleri olanlar çok sık kontrolden geçmeli.Fibrokistlerin ilerlemesinde önlemede beslenme de ciddi rol oynar.Lahana, brokoli,karnabahar,semizotu memelerinizin rahatlamasına yardımcı olur.Düzenli aralıklarla selenyum,E vitamini,bromelian(ananas hapı) tüketin.Her gün en az 2 kupa yeşil çay için.Günde 1 çorba kaşığı taze çekilmiş keten tohumu yiyin.Yemeklerinizde soya ve zeytinyağı karışımı kullanın.Rutin ultrasonografi ve mamografi tetkiklerinizde şüpheli odaklar varsa MR yaptırın.

Erkan Topuz Meme Kanserine Yakalanmamak için Ne Yapmalı

Erkan Topuz’ un yaptığı bir araştırmaya göre, beta karoten’ in kadınların meme kanserine yakalanma riskini büyük oranda düşürdüğü belirtiliyor. A vitamini yani beta karoten meme kanseri olan kadınlarda, kanserin diğer memeye sıçrama riskini azaltır.
Peki, bu beta karoten hangi sebze ve meyvelerde var:

En fazla beta karoten koyu kırmızı meyve ve sebzelerde ve turuncu renge sahip mevte ve sebzelerdedir. En fazla beta karoten havuç’ta bulunuyor. Eğer kilo sorunu yaşamıyorsanız, yani kilonuz fazla değilse, her gün 1 bardak havuç suyu içelim. Fazla kilonuz varsa fazla havuç tüketmeniz, karaciğerinizi yorabilir.
Ayrıca Erkan Topuz sadece havucun değil, koyu renkli meyve ve sebzelerinde sağlık için birer mucize olduğunu belirtiyor. Nar meyvesi de beta karoten açısından zengin bir meyvedir. Bunun yanında mevsimi yaklaşan kiraz ve karadut beta karoten açısından zengindir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir