erkan topuz zerdeçal bitkisinin faydaları Google

DOKTOR ERKAN TOPUZ’DAN ZERDEÇALIN FAYDALARI

İstanbul Üniversitesi onkoloji enstitüsünde görev yapan Dr Erkan Topuz iç hastalıkları uzmanıdır. Kanser ile mücadelede doğal yollardan yararlanılması gerektiğini söyleyen Dr Erkan Topuz doğa hastalığın yanında şifasınıda veriyor bitkilerimize sahip çıkalım diyor. Zerdaçalın faydalarını açıklayan Erkan Topuz bitkinin yararlarını şu şekilde sıralıyor.

1) Zerdeçal en etkin ve yagın kullanılan antioksidanlardan biridir.
2) Zerdeçalın enfeksiyona etkisi: yapılan araştırmaların sonunda zerdeçalın lekotiren,prostoglandin,tumör,nekroze edici faktör ve interlokin-12 gibi iltihap oluşturan maddelerin ortaya çıkışını geciktirip hafiflettiğini göstermiştir.
3) Zerdeçal solunum yollarına iyi gelir: antienflamatuar veantioksidan etkileri ile üst solunum yolları,astım ,bronşit ve sinüzite çok iyi gelir.
4) Zerdeçal kansere iyi gelir: zerdeçalın aktif maddesi curcumin hem kanserin korunmasını sağlar hemde bazı kanserlerde tedavi edici olarak kullanılır. Tümör hücrelerinin üremesini engeller ve toksik yan ürünlerini azaltır.
5) Zerdeçal alzheimer hastalığına iyi gelir: antioksidan ve antienflamatuar etkisi ile alzheimer hastalığına gidişi engeller. Ayrıca beta amiloit plakalarının gelişimini yavaşlattığını göstermiştir
6) Zerdeçalın iyi geldiği diğer hastalıklar: katarak oluşumu,karaçiğer hastalıkları,felç olmak üzere olan hastalarda olumlu etkisi olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir