ibrahim saraçoğlu bademcik iltihabı tedavisi Google

İBRAHİM SARAÇOĞLU BADEMCİK İLTİHABI VE ŞİŞMESİ İÇİN KÜR

 Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bademcik şişmesi, bademcik iltihapları ve enfeksiyonları için ebegümeci ve adaçayı gargarasının yararlı olduğunu dile getirmiş ve bademcik enfeksiyonları için aşağıdaki bitkisel tedavi kürünü önermiştir.

Bademcik iltihabı ve şişmesi için bitkisel tedavi kürü:
1 su bardağı kadar suyun içine 1 poşet adaçayı ve 2 tane ebegümeci yaprağı atılır. Bu karışımın demlenmesi için 10 dakika beklenir.

Demlenen adaçayı ebegümeci kürü süzülür ve süzüldükten sonra ılıması beklenir. Bademcik enfeksiyonları hafif olan kişilerin bu karışım ile günde 3’er kere gargara yapmaları gerekmektedir. Bademcik iltihabı daha kötü durumda olanlar ise hazırlanan bademcik kürüyle günde 6-7 kere gargara yapacaklardır.

1 ay süresince, her gün gargara yapılarak, küre devam edilir. 1 aylık süre dolduktan sonra ise 2 günde bir gargaraya devam edilir. Gargaranın etkisini artırmak için 1 ay boyunca her gün 1 süzen poşet adaçayı demleyip içmek yararlı olacaktır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bademcik enfeksiyonu olanların asitli içeceklerden ve sigaradan uzak durmalarının veya bu konularda ölçülü davranmalarının çok önemli olduğunu da kaydetmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir