ibrahim saraçoğlu depresyon kürü Google

depresyon bitkisel

Depresyon ve Anksiyete Bitkisel Çözüm Kürü:

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu depresyon için yeşil sebzeler en iyi ilaçtır diyor. Genellikle ıspanağın yalnız demir eksikliğine iyi geldiğini biliriz. Oysa ki ıspanak stres, bunalım, depresyon, anksiyete gibi hastalıklara çok faydalı bir sebzedir.

Depresyon ve Anksiyeteye kürü:

Malzemeler:

* Ispanak,
* Maydanoz,
* Tere otu.

Hazırlanışı:

Saplarıyla birlikte 5-6 yaprak ıspanak ve 10-12 tane maydanoz saplı olarak kaynamakta olan yarım litre suya atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika yavaş yavaş kaynatılır. Soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra suyu içilir. Her gün sabah taze olarak hazırlanır. Aynı günün akşamı ise ıspanak ile tere otu karışımı hazırlanır. Kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine 5-6 adet saplarıyla birlikte ıspanak ve 9-10 tane tere otu (saplarıyla beraber) atılır ve ağzı kapalı olarak hafif ateşte üç dakika kaynatılır. Soğuduktan sonra suyu içilir.

Nasıl Kullanılır:

Sabah: (maydanoz + ıspanak) karışımı uygulanır.
Akşam: (tere otu + ıspanak) karışımı uygulanır.

Sabah ve akşam için ayrı ayrı hazırlanan bu karışımlar bir hafta boyunca her gün uygulanır. Bir hafta her gün uygulandıktan sonra ikinci haftada iki güne bir uygulanırken üçüncü haftada üç günde bir uygulanır. Ondan sonraki haftalarda haftada bir olmak üzre iki ay boyunca uygulanır ve kür tamamlanmış olur. İhtiyaca göre bu kür altı ayda bir tekrarlanabilir. Her iki karışım da yemekten yarım saat önce veya yemekten en az bir saat sonra içilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir