ibrahim saraçoğlu havuç suyu kürü Google

havuç suyu kürü

İbrahim Saraçoğlu Alzheimer Hastalığına Bitkisel Çözüm Havuç Suyu Kürü:

Karoten açısından oldukça zengin olan havuç, ALZHEİMER (ALZAYMIR) HASTALIĞI için iyi bir şifa kaynağıdır diyen Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu uyguladığı taze sıkılmış havuç suyu kürü ile Alzheimer’ı yüzde 30 oranında iyileştirdiğini belirtiyor. Ama bu uygulama hastalağın başlangıç evresinde olanlar için geçerlidir. Prof. Saracoğlu, “Hastalığının son evresinde olanlarda da, hastalığın ilerlemesinin belirgin bir şekilde durdurduğu gözleniyor” diyor. Havuçta bulunan A vitaminini büyük bir oranda vücudumuza kazandırmak istiyorsak, bu taktirde bir bardak havuç suyunun içerisine iki-üç damla sıvı yağ damlatmamız gerekir.

Havuç Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Havuç suyu mutlaka taze olarak tüketilmelidir.Üç ay boyunca her gün, akşam yemeğinden iki saat sonra taze sıkılmış bir bardak havuç suyu içilir. Üç ay tamamlandıktan sonra haftada en fazla 2-3 defa yine akşam yemeklerinden iki saat sonra bir bardak havuç suyu içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey tüketmemeye özen gösterilmelidir. Her gün akşam taze olarak hazırlanması ve fazla bekletilmeden tüketilmesi gerekir.

Havuç kürü uygulanırken dikkat edilmesi gerekenler:

Kür uygulanırken nelere dikkat edilmeli? Kür uygulanırken dikat etmek gereken bazı noktalar var tabiki. Satın aldığınız havuçların taze ve olgunlaşmış olmasına mutlaka özen gösteriniz. Kolay bükülebilen veya tazeliğini kayıp etmiş olan havuçları satın almayınız. Kolayca eğilebilenler tazeliğini yitirmiş olanlardır. Tam olgunlaşmadan (genç) toplanmış olan küçük havuçlarda şeker oranı yüksektir. Havuç olgunlaştıkça içerdiği şeker oranı da azalır. Havucun rengi ne kadar güçlü ise içerdiği beta-karoten maddesi de o kadar fazladır. A-vitamini (retinol) ihtiyacımızı genel olarak hayvansal besinlerden alırız. Bitkilerde moleküler yapıları birbirlerinden farklı çok çeşitli karotenler vardır. Karotenler, A-vitamininin ön basamaklarıdır. Bunlardan molekül yapıları uygun olanlar, insan vücudunda kısmen A-vitaminine dönüştürülürler. Bu dönüşüm için molekül yapısı en uygun olan karoten, beta karotendir.

Havuç suyunun diğer faydaları:

* Havuç suyunun önemli bir özelliği yemek borusu ve mide yanmasına karşı olan gücüdür. Mide yanması çekenler için bir bardak havuç suyu bulunmaz bir nimettir.

* Havuç kürü, akciğer kanseri riskini azaltır.

* Havuç kürünü uygulayanlar, sigara tiryakisi iseler, havuç suyu kürünü uygularken bol bol balgam sökerler. Bu anlamda havuç suyu kürü aynı zamanda sigara içenler için iyi bir balgam söktürücüdür.

* Kalp krizi geçirme riski altında olanlara taze sıkılmış havuç suyu kürünü ihmâl etmemelerini özellikle tavsiye ederim.

2 Comments

  1. Semra zengin dedi ki:

    3 senedir migrenle mücadele ediyorum havuç suyu iyi gelirmi bilgilendirirseniz sevinirim.

  2. Sevda dedi ki:

    Hörmetli Ibrahim bey, annem diabet hastasıdır. 2011de insult keçirmiş ve alzqeymer parkinson hastasıdır. Ona havuc kürü içmek oıarmı ? Eger olmazsa, o zaman ne içmesini meslehet ederdiz. Lütfen bize meslehet verin. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir