ibrahim saraçoğlu kimdir Google

İBRAHİM SARAÇOĞLU KİMDİR BİYOGRAFİSİ HAYATI

Prof Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, 1949 tarihinde Safranbolu’da doğmuş. Kimya eğitimini tamamladıktan sonra l982 yılında Avusturya Bilim Araştırma Fonunun projesi üzerinden doktora çalışmasını yapmak üzere Avusturya, Graz Teknik Üniversitesinde tamamladı. Aynı üniversitenin Bİyoteknoloji-Mikrobİyoloji kürsüsünde asistan olarak görev yaptı. 1985-1986 yıllarında Çukurova Üniversitesinde çalışan İbrahim Adnan Saraçoğlu, 1987 yılında Doçent, 1994 yılında Profesör oldu. Türkiye’de lab’lı deterjanlara geçişin öncülüğünü yaptı.  Franzes Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarakta çalışan Saraçoğlu, aynı zamanda AVL araştırma Merkezinde Fizik ve Medikal Sensör bölümlerinde araştırmacı ve üst düzey yönetici olarak ta çalışmıştır…

Viyana Teknik Üniversitesinde misafir profesör şeklinde çalışan Saraçoğlu’nun uluslararası yayınlanmış makale ve patentleri de bulunmaktadır.

Son zamanlarda Phyto-Bİyokimya ağırlıklı çalışan İbrahim Sarağoğlu, bitkilerin insan sağlığı üzerindeki  etkileri üzerine çalışma ve araştırmalarını kesintisiz olarak devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir