ibrahim saraçoğlu kuru soğan kürü Google

İBRAHİM SARAÇOĞLU SOĞAN KÜRÜ FAYDALARI VE HAZIRLANIŞI

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, Polikistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı kuru soğan kürü önerdi. Soğan kürü ile polistik ovel de küçülme ve yokolma olur. Soğan kürü ile erken menapoza giren kadınlarda kanama başlar. Soğan kürü ile rahim için miyomlar zamanla küçülüp yokolma eğilimiz gösteririr. Fakat bitki kürleri her zaman alternatif ve tamamlayıcı tıp olarak kabul edilmeli ve dpoktor muayenesi ihmal edilmemelidir.

Soğan Kürü Hazırlanışı ve Kullanımı:

İki bardak klorsuz suyu (yaklaşık 250-300 ml) kaynatınız.

Orta boy yemeklik kuru soğanın en dış açık kahverengi ince kabuğunu soyduktan sonra dörde veya altıya bölüp kaynamakta olan suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak beş dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirip ılımaya bırakınız. Ilıyınca, süzülür ve ılık olarak bir su bardağı öğle yemeğinden on dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce tekrar taze olarak hazırlanıp on dakika önce içilir.

Bu küre onbeş gün devam edilir ve kür sonlandırılır.

Dikkat: Kırmızı veya mor soğan amaca uygun değildir. Uygulanacak olan soğan kürünün taze hazırlanması ve ılık olarak içilmesi şarttır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir