ibrahim saraçoğlu saman nezlesi kürü Google

İbrahim Saraçoğlu Saman Nezlesi Bitkisel Tedavisi Kürü

Prof Dr. İbrahim saraçoğlu saman nezlesi için faydalı olacak bir kür önerdi. Bu bitkisel tedavi olan kür ile saman nezlesi şikayeti son bulur ve iyileşir dedi. Saman nezlesi nasıl geçer, saman nezlesine ne iyi gelir, saman nezlesine iyi gelen bitkiler nelerdir, saman nezlesi kürü naısl yapılır diyorsanız İbrahim Saraçoğlu’nun saman nezlesi kürünü açıklayalım.

Saman Nezlesi Kürü:

Malzemeler:

– 1 Litre su,
– 2 yemek kaşığı üzerlik tohumu.

Hazırlanışı:

1 litre kadar su kaynatılır ve kaynamaya başlayınca içerisine 2 yemek kaşığı üzerlik tohumu ilave edilir. Kısık ateşte kaynatılmaya devam edilirken yüz, bu kürün buharına tutulur ve kürün buharı hem ağızdan hem de burundan ciğerlere çekilir. Soluma işlemine böyle 2 dakika boyunca devam edildikten sonra iki adet kulak pamuğunu üzerlik suyuna batırılır ve iki burun deliği içine sokularak burun delikleri bu üzerlik suyuyla iyice ıslatılır.

Uygulanışı:

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yukarıdaki saman nezlesi kürünün 15 gün boyunca, gün aşırı (iki günde bir) uygulanması gerektiğini belirtiyor. İlerleyen zamanlarda ihtiyaç duyulursa yine aynı kür kullanılabilir. Fakat kesinlikle sürekli uygulamayınız. Hiç bir kürü alışkanlık haline getirmemek gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir