kansere çare zencefil kürü Google

kansere çare zencefil

Kanserde Yeni Umut Zencefil Kansere Şifa Oluyor

Bin derde deva olan zencefil bazı kanser çeşitleri için çare oluyor. Zencefil Yumurtalık Kanseri tedavisinde tüketildiğinde kanser hücrelerinin küçülmesine hatta yokolmasına dahi neden olabilmektedir. Yalnız unutmayınız ki doktorunuzun önerisiyle kullanmalısınız.

Zencefil Kolon Kanserini önlemektedir, kolorektal kanser hücrelerinin hızlı büyümesini engelleyebildiği araştırmalarca desteklenmektedir.

Ayrıca Radyoterapi veya kemoterapi tedavisinde oluşan mide bulantıları için yemekle beraber zencefil tüketildiğinde bulantıyı azaltmaktadır.

Kansere Karşı Zencefil Nasıl Tüketilmelidir:

Zencefil iki ayrı şekilde tüketilir. Zencefili toz olarak almaktansa daha çok tazesini almaya çalışın, tazesi artık birçok markette de satılmaktadır. Yumru şekilli olan bu bitkiden ince bir dilim kesip, kabuklarını soyup, rendeleyerek bitki çaylarınıza ilave edebilir veya dilim olarak sebze yemeklerinize katıp sebze ile beraber pişirebilirsiniz. Ayrıca kurabiye veya kek içerisinde de oldukça güzel bir aroma vermektedir. Yada taze zencefili balın içine rendeleyerekte yiyebilirsiniz.

Zencefil Nasıl Saklanmalıdır:

Zencefili taze olarak alıp tüketmek en etkilisi ama saklama koşulları da önemli çünkü zencefil kesildikten sonra oda koşullarında çok çabuk küflenebilmekte. Bunu önlemek için zencefili aldıktan sonra rendeleyip derin dondurucuda saklayabilir ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir