makat çatlağına bitkisel tedavi kürleri Google

makat çatlağı

Makat Çatlağına Doğal Çözüm Yöntemleri Nelerdir Ne İyi Gelir:

Makat çatlağı genellikle uzun süre kabızlık yaşayanlarda daha çok ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Makat çatlağı ağrılı ve büyük sıkıntılar veren bir sorundur. Makat çatlağı probleminiz varsa il olarak kabızlığı düzeltmek ve çatlağın iyileşmesine zemin hazırlamak gerekir. Bunun için dışkı yumuşatıcılar ve ağrı kesici merhemler kullanılır. Sıcak su torbasına oturmak da çok faydalıdır; hem ağrıyı keser hem de yara iyileşmesi için makat bölgesine kan akımını artırır. Beslenmenin bol posalı olması da kabızlığı gidermek için önerilir. Yeni başlamış ve görüntüsü iyileşme umudu veren çatlaklar ilaç tedavisi ile büyük oranda düzelirler. Ancak ilaçlarla düzelmeyen veya artık kronikleşmiş çatlaklar ameliyat ile tedavi edilirler.

Makat Çatlağı Bitkisel Tedavi Yöntemleri:

* Bol meyve sebze, kepekli ekmek, bol su, kuru kayısı, kuru incir gibi lifli gıdalar tüketilmelidir.
* Yeteri kadar sıvı almak önemlidir. Sıvı alımı kabızlığın en doğal çözümüdür. Bu nedenle kabızlığı tedavi etmek aynı zamanda makat çatlaklarının iyileşmesini de kolaylaştırmaktadır.
* Her yemekten 30 dak. önce, 1 yemek kaşığı saf zeytin yağı içilmelidir. Günde 3 defa uygulanmalıdır.
* Günde 1 defa, 1 su bardağı suyun içerisine, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, karıştırılak, içilmelidir.
* Bol bol yoğurt tüketilmelidir.
* Sıcak suya oturma banyosu çok iyi gelir. Bu nedenle hergün sıcak su ile oturma banyosu uygulanmalıdır. Hem rahatlama sağlar ağrıyı keser hemde kan dolaşımını hızlandırıp iyileşmeye yardımcı olur.
* Oturma banyosunun içerisine papatya çayı katmakta çok faydalı olacaktır.
* Aloe vera, elma suyu, kayısı, fesleğen, Pancar, muz, Kaktüs meyvesi, keçiboynuzu, kırmızı biber, kereviz, hindiba Hindistan cevizi, karahindiba, boyotu, keten tohumu, üzüm, Guava tohumu, hünnap, Kivi, meyankökü, mango, nane, melas, zeytinyağı, portakal suyu, papaya, maydanoz, şeftali, armut, trabzon hurması, ananas, yeşil erik, Kuru Erik ve erik suyu, soya, demirhindi çayı, domates suyu, vanilya, ceviz, su teresi, patates gibi lifli ve yağlı yiyecekler bağırakları yumuşatmakta ve anüsü dışkılama esnasında rahatlatmaktadır.

Bu yöntemler ile fayda göremediyseniz ve ağrılarınız, şikayetleriniz hala devam ediyorsa ameliyat olmanızı öneririz. 15-20 dakikalık kolay bir operasyon ile bu hastalıktan tamamen kurtulabilirsiniz. Ameliyat sonrası kabız olmadığınız sürece bu şikayeti bir daha yaşamayacaksınız. Yukarıda verdiğimiz doğal çözüm yöntemleri rahatlatma amaçlıdır.

2 Comments

  1. tyana dedi ki:

    Makat Çatlağı – Anal Fissür probleminde tek adres “dr wheatgrass antioksidan superbalm” kullanmaya karar vermeniz yeterli.

  2. ali dedi ki:

    arkadaşlar 3 ay boyunca anal fissurdan hayatım alt üst oldu. gittigim bütün genel cerrahlar kronik analfissur olduğumu söyledi birkaci acilen ameliyat olmamı bazıları da tedaviyle devam etmem gerektigini soyledi. ancak bu süreçte yaşadığım acıların tarifini yapamam. her tuvalete çıktığımda ağladığını itiraf ediyorum ve ağrıların yüzünden 3 4 kere acile kaldirildim.size ufak bir hatırlatma çoğu cerrah yapmaz ama kesinlikle analfissur iken parmakla muayene yaptirmayin.O an yaşadığım acı hayatımdaki yaşadığım en büyük acıdır resmen ağrı şokuna girdim .ilacli tedaviyye devam ettiğim surede nöbetçi meme de çıktı. ancak 3/3,5 ay sonra bu hastalıktan kurtuldum ve inanın yeniden doğmuş gibi oldum. nasıl kurtuldugumu tam olarak bilmiyorum ancak 2 ay boyunca sadece ilaç kullandim ve hic bir değişme olmuyordu son 1 ay kullandığım fitili bazen kantaron yagına bulayip öyle kullandım bazen de sığla ağacı yagina bulayip kullandım ve 1 ay içerisinde mucizevi şekilde iyileştim .bahsettiğim 2 yağin da ozelligi yara iyileştirme özelliğinin bulunması. hiç bir yan etki yasamadim ancak dediğim gibi iyileştiren buydun diyemem ancak son olarak bunları denedim ve iyilestim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir