mide ekşimesine bitkisel çözüm kürleri Google

mide ekşimesine bitkisel

Mide Ekşimesi Neden Olur Mide Ekşimesine Ne İyi Gelir

Mide ekşimesi; midede bir ezilme, yanma ve mideden ekşi, acı ve yakıcı bir sıvının gelmesidir. Sindirimi zor yiyecekler mide ekşimesinin başlıca nedenidir. Aşırı yemek ve içmek mide ekşimesi yapar. Özellikle alkollü ve asitli içeceklerden kaynaklanabilir. Mide doudenum ülseri mide ekşimesi sebebidir.

Mide ekşimesi şikayetiniz sık sık tekrarlanıyorsa, sürekli mide ekşimesi yaşıyorsanız bu durumda mutlaka Dahiliye Uzmanı bir doktora başvurunuz. Mide ekşimesi sorununun nedeni belirlenip nedene bağlı olarak uygun tedavi uygulanacaktır. Fakat kısa süreli bir mide ekşimesi yaşıyorsanız size doğal çözüm önerilerimiz var.

Mide Ekşimesine Bitkisel Tedavi Kürleri:

1) Nane: Yemek aralarında taze nane yemek fayda sağlayacaktır.

2) Kuşburnu: Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince ince kıyılmış 1 çay kaşığı kuşburnu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün yemeklerin ardından birer çay fincanı içilir.

3) Pelin Otu: Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince ince kıyılmış 1 çay kaşığı pelin katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün yemeklerin ardından birer çay fincanı içilir.

4) Hindiba: Bir litre suyun içine 2 avuç hindiba yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek kalan yapraklar salata yapılarak yenilir.

5) Semizotu: Bir litre suyun içine bir bir avuç semiz otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek yemeklerin ardından birer çay bardağı içilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir