ömer osman korkmaz kürleri Google

ömer osman korkmaz kürleri

Ömer Osman Korkmaz’dan Bitkisel Tedavi Kürleri:

Lokman Hekim Ömer Osman Korkmaz şifalı bitki kürleri ile hastalıklara şifa bulmak mümkündür dedi. Soğan kürü, limon kürü, elma sirkesi kürü ve zeytin çekirdeği kürü açıklayan Korkmaz, kürlerin hazırlanışını, kullanımını ve faydalarını açıkladı.

Soğan Kürü :

Bağışıklık sistemini, kuvvetlendirmenin en doğal yolu, közlenmiş soğan yemektir, diyen Lokman Hekim, soğanı kaynatıp, suyunu içmeyi kesinlikle önermiyor. Kabuğu ile birlikte közlenen soğanı, yemeklerden önce veya yemeklerle birlikte yiyebilirsiniz. Közlenmiş soğan kürü, Şeker hastalarına,romatizma hastalarına ve bütün gribal hastalıklara domuz gribi de dahil,şifalıdır.
Sık yoculuk yapan kişilerde de yorgunluğu gidermek için, oldukça faydalıdır.

Limon Kürü:

Limon da tıpğkı soğan gibi, bağışıklık sistemi kuvvetlendiren besinlerden birisidir. Limonu yıkayın ve kabuğuyla birlikte tüketin.

Dikkat : Eğer şeker hastalığınız var ise, limonun iç kısmını sakın yemeyin. Sadece kabuğunu tüketin.
– Limonun çekirdeğini de sakın yutmayın. Zarar verici özelliği vardır.
– Tansiyonunuz düşük ise, limonun kabuğunu yemeyin. Greyfurt, sizin için daha uygun bir besindir.

Elma Sirkesi Kürü:

1/2 su bardağı suyun içine, 2 yemek kaşığı elma sirkesi koyup hergün için. Bu karışım sizin bağışıklık sisteminizi güçlendirecek,kemik sağlığınıza faydalı olacak,karaciğer yağlanmasına faydalı,siroza ve hazımsızlığa karşı faydalı olacaktır.ayrıca domuz gribine karşı da oldukça faydalıdır.

Zeytin Çekirdeği Kürü :

Reflüsü olanlar her sabah kahvaltısında yediğniz zeytinlerin çekirdekleriniş atmayıp kahvaltının sonunda 1-2 yudum su ile en az 3 (7-8 adete kadar olabilir) tanesinin çekirdeklerini yutun. Bu uygulamayı peygamber efendimizin de uyguladığını söyleyen lokman hekim, çekirdeklerin mide ve bağırsaklara zarar vermediğini,midenin çekirdekleri oldukça kolay hazmettiğini de sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir