zona hastalığına bitkisel tedavi kürleri Google

zona hastalığı

Zona Hastalığına İyi Gelen Bitkiler ve Bitkisel Çözüm Kürleri:

Zona hastalığı uzun bir iyileşme süreci olan cilt hastalıklarından biridir. Elbette doktora başvurmak ilk yapmamız gerekendir. Ancak Bitkiler alternatif tedavi olarak hastalığın daha çabuk iyileşmesi için faydalı olacaktır. Zona hastalığına iyi gelen bitkiler nelerdir, Zona hastalığı nasıl geçer, Zona hastalığına ne iyi gelir, Zona hastalığı için bitkisel çözüm kürleri nelerdir açıklayalım.

* Zona hastalığının olduğu yaralı bölgeye günde iki, üç defa zeytinyağı, badem yağı ve çörek otu yağı sürmek faydalı olacaktır.

* 4 bardak suya, 4 kaşık ezilmiş kuşburnu konulur. 30 dakika kaynatılıp, nöbet şekeri ile tatlandırılır. Bu karışımdan günde 3 bardak içilir.

* Lahana yaprakları rondodan geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen Özsuyu kabarcıkların üzerine sürülürse iyi gelecektir.

* Havanda dövülerek toz haline getirilmiş bir yemek kaşığı aslanpençesi, papatya, gazel boynuzu, ikişer buçuk yemek kaşığı meşe ağacı kabuğu, ada çayı ve iki yemek kaşığı yulaf iyice karıştırılır. Bir litre suyun içinde dört yemek kaşığı karışım kaynatılır. Elde edilen su, yumuşak bir bez ile alınır, hassas bölgelerin üzerine sarılır ve beklenir. Posa, bezin arasına konularak kabarcıkların üzerine tampon yapılırsa fayda sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir