ağızdan salya akması Google

ağızdan salya akması

Ağızdan Su Gelmesi Neden Olur Tedavisi Nasıl Yapılır:

Ağızdan su gelmesi genellikle uyurken meydana gelir. Ağız akması birçok kişinin şikayetleri arasında yer alır. Çocuklardan yetişkinlere kadar görülebilen ağız akmasının birçok sebebe bağlı olabilir. Uyurken rahat nefes alınamadığı için ağız açık bırakılır, bu da salyanın akmasına neden olur. Ağzın açık olarak yatılması sadece salya için değil, aynı zamanda gece boyunca ağza bakteri girişi olacağından enfeksiyonlara da neden olmaktadır. ağız akmasının nedenlerini ve bu konuda sizlere yardımcı olabilecek bitkisel tedavi kürünü açıklayalım.

Ağız suyu akmasının nedenleri:

Ağız akmalarının birçok sebebi vardır. Ağız akmasının kesin sebebinin bilinebilmesi için bir KBB doktoruna başvurulmasında fayda vardır. Ama muhtemel nedenler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

* Nefes almayı engelleyen problemler olan burun eti, geniz eti, grip gibi solunum yolu hastalıkları ağızdan su gelmesinin birinci nedenidir.
* Bazı mide ve yemek borusu problemleri (reflü yada mide fıtığı gibi) ağızdan su gelmesi nedeni olabilir.
* Parazitler bu sorununuzun sebebi olabilir. Genel olarak Bağırsaklarda parazite işaret etsede bu durum için KBB uzmanlarına ve Dahiliye Doktorlarına başvurulabilir.
* Kıl kurdu diye tanımlanan parazit getiriyor. Bir hekime başvurarak gerekli incelemeleri yaptırmanız gerekir. Bağırsak parazitleri konusunda ne kadar erken davranılırsa o kadar iyi olur.

Ağız salyası akmasına bitkisel tedavi kürü:

Malzemeler:

* 4 bardak su,
* 1 kahve fincanı yeşil mercimek,
* 1 çorba kaşığı sumak.

Hazırlanışı ve Kullanımı:

4 bardak su, 1 kahve fincanı yeşil mercimek ve 1 çorba kaşığı sumak 10 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonra soğutulur. Yatmadan yarım saat önce gargara yapılır. İlaveten taze üzüm veya ayva yemek de yararlı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir