albüminüri hastalığı nasıl oluşur? etkileri nelerdir? Google

Albüminüri Nedir, Nasıl olur

İsmi değişik ancak halk arasında çok sık görülen bir hastalıktır Albüminüri… İsminde de geçtiği gibi idrarda Albümin bulunmasıdır bu hastalığın nedeni… Albümin ise karaciğerde sentezlenen bir proteindir. albüminüri hastalığı nedir bu hastalık? Nasıl oluşur? Etkileri nelerdir? Ve bitkisel destek yolları var mıdır? Gelin hep beraber bu soruların yanıtlarını araştıralım.

Halk arasında Aktutma denen Albüminüri hastalığı özellikle böbrek hastalarında görülür. Ancak bunun yanı sıra birçok hastalık esnasında da görülen bir hastalıktır.

Albüminüri hastalığında kişinin ayakları şişer. Şiş yerlere parmak bastığımızda o izin orada kaldığını görürüz. Ayrıca bu hastalığa yakalanan kişilerin idrarında bulanıklık söz konusudur. Zaman zaman kanlı idrara da rastlanır. Öncelikle mutlaka doktor kontrolünde olmak gerekmektedir. Doktor kontrolündeki tedavinin yanı sıra bitkisel olarak tedaviye destek otlar, karışımlar ve çaylar da vardır.

Susam ve sarısabır karışımı Albüminüri hastalığında bitkisel tedavi yollarından biri olarak önerilmektedir.

Lahananın ve tere otunun da Albüminüri hastalığında olumlu etkiliği olduğu görülmüştür.
Kuru soğan ve sarımsak bol miktarda yenir bu hastalıkta… Süt ve süt ürünleri de mutlaka tüketilmelidir Albüminüri hastaları tarafından.

Albüminüri hastalığında tedaviye destek olarak; kayın ağacı, kırkkilit otu, altun ot, maydanoz yaprağı, taze fasulyenin kurutulmuşu, civanperçemi, avokado yaprağı otları kaynatılıp, aç veya tok karnına içilmelidir.

Sağlığımız her şeyden önemlidir. Bu nedenle önce kendimize ve sağlığımıza çok dikkat etmeliyiz. Çünkü ancak böyle sağlıklı yarınlara ulaşabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir