apseye iyi gelen bitkiler Google

apseye iyi gelen bitkiler

Apseye İyi Gelen Bitkiler ve Apseye Bitkisel Çözüm Kürü:

Abse cildimizde ortaya çıkan içi cerahat dolu şişliklere verilen isimdir. Nedeni vücuda giren mikroplardır. Genellikle bakteri istilasına bağlı bir tahriş sonucu dokularda oluşan bir olaydır. Apse için öncelikle doktor tedavisi gereklidir diyoruz. Ancak alternatif tedavi olarak bitkilerden yararlanmak isterseniz sizlere apseye iyi gelen bitkileri ve bitki kürlerini açıklamak istiyoruz.

Apseye İyi Gelen Bitkiler ve Kullanımı:

Sarımsak: Bir diş sarımsağı ikiye bölüp apsenin üzerine koyup yarım saat kadar bekletirseniz iltihabı kurutmaya yardımcı olacaktır.

Soğan: Bir baş soğanı kabuklarıyla külde pişirip apsenin bulunduğu yere tülbentle sarın. 1 gün boyunca bekletin. Böylece apse olgunlaşıp, cerahat akacaktır.

İncir: Taze incir ortadan kesilip apsenin üzerine konarak yine bir tülbentle sarılır. Bu da cerahat toplanmasına yardımcı olur. Apseden cerahat çıkmaya başladıktan sonra hafifçe sıkmak suretiyle iltihap akıtılır. Sonra oksijenli su veya tentürdiyot ile yara etrafı temizlenerek gazlı bezle kapatılır. Yara olan bölgeyi kuru tutarsanız daha kolay kuruyup iyileşecektir.

Bal: Apseli bölegeye bal sürmekte oldukça faydalı olacaktır.

Apseye Bitkisel Çözüm Kürü:

Malzemeler:

* 3O damla ekinezya tentürü,
* 6o damla yerba mate tentürü,
* 1 su bardağı ılık su.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Cam bir kase içerisine malzemeleri koyup karıştıralım. Bu karışımı günde 5 kez apseli bölgeye sürerek kullanalım. Bağışıklık sistemini uyarıp enfeksiyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir