grip olmamak için ne yapmalı Google

grip olmamak

Grip Olmamak İçin Hangi Vitaminleri Almalı Neler Yemeliyiz:

C VİTAMİNİ: Nar meyvesi C vitamini deposudur. Hergün 1 adet nar yemek günlük C vitamini ihtiyacını karşılar. Bunun yanında maydanoz, yeşil sivribiber, roka, turunçgiller( portakal,mandalina gibi), kuşburnu, soğan, kereviz, brokoli, çilek ve kivi.

A VİTAMİNİ: Hangi gıdalar A vitamini içerir; Balık, yumurta sarısı, kırmızı et, süt, yoğurt, havuç, kayısı, tatlı kabak, kavun, şeftali, ıspanak, brokoli, tere, maydanoz, dereotu ve roka.

E VİTAMİNİ: En çok E vitamini bulunan besinler şunlardır: Bitkisel yağlar, yağlı tohumlar, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta ve kepeği ayrılmamış un.

SELENYUM:Selenyum içeren besinler; balık, deniz ürünleri, etler, tahıllar, yumurta, brokoli, lahana, kereviz, soğan, sarımsak, mantar ve turp.

ÇİNKO: Hangi yiyeceklerden çinko alırız; Etler, balık, süt, peynir, yumurta, deniz ürünleri, yağlı tohumlar, kurubaklagiller, kepekli tahıl ürünleri ve mantar.

Bu saydığımız gıdaları düzenli olarak yediğinizde bağışıklık sisteminiz güçlü olur ve grip gibi daha pekçok hastalığa yakalanma riskiniz düşük olur. Dengeli beslenerek hastalıklardan korunmak mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir